skip to Main Content
České peníze a kalkulačka - Ilustrační obrázek

Na půjčky se dá nahlížet z různých úhlů. Mnohdy vytrhnou opravdu trn z paty, ale často také patří k nástrojům zajišťování obyčejných potřeb mnohých českých domácností. Je rozdíl, zda se jedná o půjčku na nezbytné vybavení či něco bez čeho se dá běžně fungovat. Neuvážené jednání a finanční nezodpovědnost přivádí řadu lidí do dluhové propasti.

Určitě nejeden z vás stál už několikrát před rozhodnutím, zda si úvěr vzít či nikoliv. Pokud jste z mnoha různých důvodů řekli několikrát ano, je vhodné popřemýšlet nad konsolidací půjček. Rozhodně se nejedná o žádný nový termín, přesto řada lidí s konsolidací půjček otálí. Díky tomuto kroku snížíte podstatně výši splátky, protože se vlastně veškeré vaše půjčky shrnou do jediného úvěru.

Riziko vícero úvěrů

Má-li rodina či jednotlivec dva rozdílné úvěry, nepředstavuje to při splácení ještě riziko. Avšak v případě tří a více úvěrů se v tom může jeden začít ztrácet. Nehovoře o výši splátek, které se mohou stát neúnosné. Změna zaměstnání (menší plat), nový přírůstek do rodiny (vyšší výdaje na rodinný rozpočet) a další sled událostí může člověka přivádět k šílenství.

Co je to konsolidace půjček?

Jde o účinný nástroj, který dokáže dostat veškeré vaše závazky pod kontrolu a splácíte tak pouze jeden úvěr, jež vám navíc i nějakou tu korunu ještě ušetří. Konsolidace se dá využít u téměř všech typů úvěrů a půjček. Sjednotí vaše veškeré závazky do jediného finančního produktu.

Proč shrnout všechny úvěry do jednoho?

Shrnutím veškerých úvěrů a půjček do jednoho, lze ušetřit na složenkách a poplatcích. Existuje i možnost dohodnout nový splátkový kalendář. Nová výše splátky se dá přizpůsobit i aktuálním možnostem dlužníka. To, že vám klesl plat nebo máte další dítě většinou nikoho, komu momentálně splácíte, nezajímá. Ovšem takto vás budou posuzovat podle nové životní situace. Je možné jednak pohybovat s částkou, a také dohodnout dobu splácení, ručení či pojištění. Konsolidace půjček vám umožňuje zpřehlednit různé typy bankovních, ale i nebankovních úvěrů. Mimo jiné se konečně vyspíte, protože přehled a zlepšení vaší situace přinese vnitřní klid.

Kdy o konsolidaci půjček požádat?¨

Dosáhly-li splátky vašich současných úvěrů neúnosné částky, omezují vás a nemáte ani na základní lidské potřeby, pak je to známkou, že je nejvyšší čas požádat o konsolidaci. Neuvažujte, zbytečně to neprotahujte a jednejte. Získáte tak přehled nad svými finančními závazky, aby vám neunikla nějaká ta splátka, což by se rovnalo penále a možná i zablokování účtu. Rovněž tak mnohdy získáte i celkově přijatelnější úroky. O konsolidaci lze požádat v bankovním i nebankovním sektoru. Dlužíte v Provident či Home Credit nebo ještě i někomu dalšímu?

Ocitli jste se v neúnosné finanční situaci a obáváte se exekuce či osobního bankrotu? Nižší splátka díky konsolidace umožní ještě i odkládat malou část financí na nečekané výdaje, jež byste museli řešit opět jak jinak – než další půjčkou.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top