skip to Main Content
Tři kreditní karty

Kreditní karty dnes již vlastní a nosí ve svých peněženkách většina lidí bez ohledu na pohlaví a věk. Poskytují určitou jistotu v okamžiku, kdy je nutné mít finanční hotovost po ruce. S „kreditkou“ lze vyrazit na nákupy bez toho, že je nutné mít u sebe peněžní hotovost. Vše začíná nějakým snem – tím, že si něco přejeme. Ať už jde o věc praktickou či nepraktickou, jež nám pouze udělá radost. Může se jednat o nákup nového televizoru, pračky, sedačky, automobilu.

To, co je pro jednoho naprostou nezbytností, může být pro druhého zbytečnost. Tuto situaci musí posoudit každý sám. Díky jednoduchosti je právě u kreditních karet naprostou nutností finanční zodpovědnost. Kreditky představují tzv. rychlé peníze a pořídíte si je už nejen v bance, ale i na vlakovém nádraží, trafice, benzínce či supermarketu.

Různé typy kreditních karet

S kreditní kartou se učí dnes zacházet již malé děti. Od útlého věku je jim vštěpován princip fungování, ale zároveň i zodpovědnost. Není tedy divu, že se kreditní karta stala součástí širokého spektra populace. Přesto se od sebe v mnohém liší. Nejen společností, která je nabízí, výši čerpání, úrokem, splátkou, ale i různými bonusy a vzhledem. Existuje dokonce možnost vybrat si svůj vlastní design, týká se to zejména mladé generace a kreditních karet pro studenty.

Nakupujete a šetříte

U některých typů kreditek se dá šetřit nakupováním. Ke kreditní kartě obdrží klient rovněž i speciální aplikaci, která umožňuje hodnotit nákupy a sbírat za to peníze, za které si pak lze vybrat dárek. Ať už jde o boty, bicykl, nový kávovar nebo lístky na koncert. Z každé utracené částky je tak možné získat až 5% na věc, kterou máte v plánu si pořídit. Svět dnešních kreditních karet je pestrý, ale mějte na mysli jedno – vždy čtěte pozorně veškerá pravidla a podmínky.

Drobná půjčka před výplatou

Mnohé karty nabízejí i bezúročné období, což využije i hodně lidí před výplatou, pokud jim chybnou finanční prostředky. Jde prakticky o drobnou půjčku, kde není nutné prokazovat příjem. Výše do které lze čerpat se různí. Mohou to být 3 tisíce, ale i 15 tisíc korun. Kreditky tak představují oblíbenou formou řešení krátkodobého finančního problému.

Kdy si kreditku nebrat

V rukou člověka, který nepostrádá finanční zodpovědnost, může kreditní karta znamenat určitý druh rezervy, pro případ nečekaných událostí. Ne každý zvládne našetřit finanční rezervu ze svých příjmů. Například maminka samoživitelka na mateřské dovolené jen stěží našetří rezervu, pakliže tak neučinila dávno. Tady může být kreditka pro případ nouze řešením. Ovšem v opačném případě platí – lehce nabyl, lehce pozbyl. Tedy lehce získal určitý finanční obnos a rychle o něj přišel, a tak si pořídí další snadno dostupnou kreditku. Mnoho lidí potápějících se v dluzích doplatilo právě na jednoduchost získávání těchto drobných půjček. Hodláte-li lepit jeden typ půjčky druhým či nakupovat na dluh, když předem víte o neschopnosti dostat svému závazku, pak si určitě nechte zajít choutky a odolejte svodům kreditní karty.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top