skip to Main Content
Peníze - půjčka na dovolenou

V práci to jde od devíti k pěti? Sotva se držíte na nohou? Máte toho už tak akorát dost? Se šéfem je to k nevydržení? Kolegové jsou na facku? A vy myslíte jen na jedno jediné – dovolenou? Jenže, co když na dovolenou nemáte dostatek peněz? Je vhodné si na ni půjčit, anebo raději vydržet v práci tak dlouho, dokud na ni nebudete mít našetřeno? Na to si odpovíme právě zde.

Když už to bez dovolené nejde…

Někdy je situace tak vyhrocená a náročná, že to prostě bez dovolené nejde. Nedokážete si představit už ani jeden další den v práci. Dovolenou doslova bytostně potřebujete. Pak je nejlepší to už nelámat přes koleno a raději si na dovolenou skutečně zajet. Pokud jste totiž přepracovaní, neodvádíte tak dobré výsledky a taková práce je stejně kontraproduktivní. Jenže jak to udělat s penězi?

Možností je několik:

1. Půjčka od rodiny

Nejprve můžete poprosit své známé a blízké, zda by vám na dovolenou nepůjčili, nebo vám neposkytli nějaké prostředky jako předčasný/pozdní narozeninový dárek. Přece jen takové prostředky jsou určitě výhodnější a lepší než drahá půjčka z banky.

2. Předčasný Vánoční dárek

Víme, že Vánoce jsou ještě daleko, ale každý rok je to stejné – nikdy nevíte, co komu kupovat. Všichni už všechno mají, nikdo nic nechce a výběr se úží. A vaše blízcí, přátelé i rodinní příslušníci to mají naprosto stejně. Proto jim práci usnadněte a vymyslete si dárek sami, respektive si řekněte o peníze právě na dovolenou. Vyřešíte tím dvě mouchy jednou ranou – vy získáte prostředky na dovolenou a vaši známí vyřeší dárek na Vánoce.

3. Půjčka od poskytovatele půjček

Poslední možností, pokud všechny předchozí selžou, je samozřejmě i klasická půjčka z banky nebo nebankovní půjčky. U této možnosti bychom ale vypíchli několik věcí. Sjednejte si ji na co nejkratší možnou dobu. Nekupujte si žádnou luxusní dovolenou, ale co možná nejlevnější zájezd. Snažte se najít takovou půjčku, kde bude co nejnižší RPSN a tedy takovou půjčku přeplatíte co nejméně. Základem totiž je, aby půjčka byla co nejvýhodnější a nejlevnější.

Na dovolenou nemusíte šetřit několik let. Jen je potřeba k tomu přistupovat rozumně. Nechcete se přeci zadlužit na několik let jen kvůli týdennímu pobytu u moře.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top