skip to Main Content
Aplikace, které které vám pomohou při práci z domova

Dlouhodobé pracování mimo kancelář svádí k útěkům od pracovního stolu na gauč či do kuchyně až nepříjemně často. Ať už pracujete z domova mimořádně, nebo jste již delší dobu na volné noze, dnes je více než jindy nutné kontrolovat svou produktivitu. Pokud si potřebujete svůj čas efektivně zorganizovat a prostý kalendář vám nestačí, využijte některou z aplikací na zvýšení produktivity. 

ToDoist

Appka ToDoist je jedna z nejlepších aplikací pro plnění úkolů na trhu díky své jednoduchosti a přehlednosti. Navíc je dostupná v počítačové i v mobilní verzi, svá data si tedy můžete synchronizovat mezi více zařízeními. V aplikaci si můžete vytvořit přehledné seznamy projektů a úkolů, jejichž splnění lze přidat i do kalendáře.  

Aplikace je dostupná češtině pro Android a iOS.

Toggl

Pomocí aplikace si můžete měřit čas strávený na různých projektech a data synchronizovat pro různá zařízení. V nabídce najdete i kalendář a generování reportů, jejich export ve formátech PDF a CSV. Tato aplikace je zejména užitečná pro freelancery, kteří pracují za hodinovou sazbu. Díky Togglu získáte vy i váš klient přehled o tom, kolik času vás společný projekt stál. Podobně jako ToDoist i Toggl můžete používat na telefonu i na počítači. 

Desktopovou verzi si můžete stáhnout zde, mobilní verze je dostupná pro Android i iOS

Boosted

Zajímá vás, kolik času strávíte prokrastinováním na sociálních médiích na úkor čisté práce? Zkuste si měřit čas s Boosted. Aplikace je velmi jednoduchá na používání a její funkčnost je omezena pouze vaší upřímností. Ve zkratce se jedná o stopky, které zapnete vždy, když se pustíte do práce. Můžete si nastavit a barevně odlišit více projektů a zaznamenávat si tak lze třeba i brouzdání na webu. 

Boosted sice češtinu nepodporuje, ale k jeho využívání pokročilou znalost jazyka nepotřebujete. Ke stažení pro Android.

Screen Time

Pokud byste byli raději, aby aplikace sledovala trávení vašeho času za vás místo nutnosti manuálního stopování, je tady Screen Time. Aplikace vám řekne, kolik času promarníte YouTube, Instagramu či chatováním. Pokud vás výsledek vyděsí, můžete si nastavit časový limit, po jehož uplynutí se vám zablokuje přístup k vybrané aplikaci. 

Aplikaci si můžete stáhnout v angličtině v Google Store.

AppBlock

Máte slabou vůli? Pokud lákání sociálních sítí nemůžete odolat, můžete si některé aplikace v telefonu pro určité časy zablokovat. Nastavit lze několik profilů pro různé dny, časy i lokality. Navíc si můžete vybrat, zda chcete zablokovat jen aplikace, nebo i vypnout notifikace ze sociálních sítí jako je WhatsApp, Messanger či Twitter. Mobilní aplikaci je možné doplnit i rozšířením internetového prohlížeče, jako je například Stay Focused nebo WorkMode.

Ke stažení v češtině pro Android.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top