skip to Main Content
Zdravé potraviny a pití

V poslední době roste trend zdravého stravování, což je dobře. Ve snaze nalézt to nejzdravější mnohdy zacházíme zbytečně daleko. Mnohé zdánlivě obyčejné potraviny obsahují spoustu prospěšných látek a rozhodně se je vyplatí mít ve svém jídelníčku. Přitom jsou běžně k dostání v každém obchodě. Mimo potravin pak hraje důležitou roli pitný režim, kde zcela určitě patří i obyčejná voda, kterou tolik podceňujeme.

Co vše dokáže voda

Voda pomáhá s hubnutím, protože dokáže zrychlit metabolismus až o 24%. Jejím prostřednictvím vylučujeme z těla toxiny, což je dobré nejen pro zdraví, ale i zářivější a pěknější pokožku. Voda vypitá na lačno čistí střeva, díky čemuž se lépe absorbují živiny. Vyvažuje lymfatický systém – bojuje s infekcí a pomáhá plnit každodenní funkci těla. Zvyšuje produkci nové krve a svalových buněk. Proto nezapomínejme mimo zdravých potravin každé ráno vypít sklenici vlažné vody na lačný žaludek a taktéž vodu doplňovat během dne.

Zelený čaj

U pitného režimu se ještě chvíli zdržíme. Mimo vody je výtečný také zelený čaj. Udržuje zdravý kardiovaskulární systém, ničí zubní povlak a bakterie v ústech, má vysoký obsah antioxidantů, preventivně působí proti cukrovce, snižuje hladinu cholesterolu, posilňuje zubní sklovinu, detoxikuje, zrychluje metabolismus, bojuje proti rakovině a zabraňuje demenci. To je určitě dostatečné množství důvodů k tomu, abychom do svého pitného režimu zařadili také zelený čaj.

Kouzlo medu

Med má protivirové a antibakteriální účinky. Při pravidelné konzumaci zlepšuje v krvi stav ochranných antioxidantů. Mimo to, že pomáhá při kašli a nachlazení, zmírňuje bolesti hrdla, urychluje i hojení ran, prospívá trávení a podporuje kontrolu krevního cukru. Je výtečnou alternativou slazení za běžný cukr.

Ořechy – dar matky přírody

Ořechy pomáhají s léčbou astma a revmatické artritidy, obsahují látky, které udržují pružné cévy. Zlepšují paměť, chrání srdečně cévní soustavu, pomáhají s léčbou kožních onemocnění, zlepšují stav pokožky a vlasů a mají silné protirakovinné účinky.

Grapefruit a jeho účinky

Růžový grapefruit je výtečným zdrojem draslíku a bioflavonoidů, jež jsou důležité pro imunitu, srdce a oběhovou soustavu. Obsahují pektin, který snižuje hladinu LDL cholesterolu tak, že jej vyplavuje z těla ven. Tělu dodává energii a má silné detoxikační účinky. Podporuje správnou funkci metabolismu, čímž pomáhá spalovat tuky. Odstraňuje zácpu, zbavuje tělo toxinů. Má velmi málo kalorií a nízký glykemický index, tudíž je výborný při hubnutí. Najdeme v něm rovněž velké množství vitamínu C.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top