skip to Main Content
Zdravé a krásné vlasy

Suché, poničené, roztřepené konečky, lupy nebo rychle mastící se vlasy? To je jen slabý výčet nejčastějších problémů s vlasy. Naštěstí existuje řešení a my vám dnes prozradíme, jak docílit krásných a lesklých vlasů.

To, co se odráží na zdraví i vzhledu je především psychický a fyzický stav člověka. Jsou to právě vlasy a pokožka, jež signalizují, že není vše úplně v pořádku. Možná si kladete nyní otázku, jak navodit psychický klid, když zrovna nyní je tak hektické období a vše se na vás hrne z každé strany, začněte zkrátka s nápravou jinde a nečekejte – třeba u stravy.

Nutričně vyvážený jídelníček

Klíčový je zejména nutričně vyvážený jídelníček, kde nechybí potřebné živiny pro vaše tělo. Vyvarujte se smaženým a tučným jídlům, cukrům a jiným pochoutkám moderní doby – zaměřte se na zdravější (po domácku vyrobené) pochoutky z kvalitních surovin. Dbejte na dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin a libového masa. V jídelníčku by neměly chybět i semínka, ořechy, ryby. Prostřednictvím kvalitní stravy dojde k zlepšení vaší celkové kondice. Je to sice běh na dlouhou trať, ale jediná možná cesta.

Pryč s roztřepenými konečky

Trpí-li vaše vlasy letitými chemickými zásahy, ani ta nejnákladnější vlasová kosmetika nenapraví napáchané škody. Chápeme, že pokud pěstujete dlouhou kštici je vám líto nechat ustřihnout byť by jeden centimetr, ale dlužíte to svým vlasům, které se poté zregenerují mnohem rychleji a rychleji vám i porostou.

Vhodná vlasová kosmetika

Dnešní trh nabízí nepřeberné množství vlasové kosmetiky. To sebou přináší mnoho dobrého, ale i zlého, protože se mnoho lidí ve výběru ztrácí a často volí nevhodnou vlasovou kosmetiku. Nevíte-li si rady, zajděte do specializované prodejny a nechte si poradit. Pamatujte, že méně mnohdy znamená více. Na vaší poličce nemusí ve finále stát 6 různých vlasových přípravků, ale jen 3 za cenu sice těch šesti, ale zato kvalitních a plnících svou funkci. Množství různé kosmetiky vlasy zatěžuje a narušuje.

Šetrné zacházení

Vašim vlasům moc nepřidá, pokud si je budete denně žehlit, foukat, kulmovat, natáček, uvazovat do copu, používat sponky. Musíte-li už vlasy fénovat, pak až v okamžiku, kdy trochu samovolně proschnou, a nastavte přiměřenou teplotu. Totéž platí u kulmy a žehličky – vlasy musí dokonalé suché. Co se sponek a gumiček týká, vyberte materiály, jež vlasy nelámou a netrhají. Pozornost věnujte i výběru vhodného hřebenu, které nedřou pokožku hlavy a nevytrhávají vlasy.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top