skip to Main Content
Sluneční brýle na dívkách - ilustrační foto

Sluneční brýle jsou skvělým módním doplňkem a nejen to, chrání také náš zrak. Jsou tedy nepostradatelným pomocníkem během léta. Na trhu je jich nespočet, co se týče barev skel i obrouček, tvaru, ale i ochrany proti UV záření. Kritérií pro výběr slunečních brýlí existuje nespočet. Mohou být i sluneční brýle s dioptriemi. My se však budeme dnes zabývat spíše estetickou stránkou a zaměříme se na výběr správných brýlí podle tvaru obličeje. Další faktory jsou velice individuální a záleží na každém z nás, zda zvolí sluneční brýle s dioptriemi či bez i jak silnou sluneční clonu.

Sluneční brýle by měly podtrhnout přirozenou krásu svého nositele, ne ji krýt. Měly by tudíž ladit s tvarem jeho obličeje a do zákrytu musí jít brýle s lícní i spánkovou kostí, neméně důležitý je i nos. Brýle by měly sedět rovně, kopírovat kořen nosu a poskytovat pohodlí. Jaký máme tvar obličeje, je dobré znát již předem, než přistoupíme k výběru tvaru obrub. Zatímco klasické dioptrické brýle musí sedět pevně, sluneční brýle mohou mít trochu volnosti, ne však zase příliš, aby padaly.

Hranatý obličej

Hranatý obličej má vystouplé lícní kosti, širší čelist a hranatý tvar brady. Proto potřebuje zjemnit. Tomuto typu obličeje budou nejvíce slušet oblé tvary brýlí nebo různé asymetrické tvary, tenké obroučky případně bezobroučkové brýle.

Kulatý obličej

Kulatý obličej má šířku a výšku obličeje téměř totožnou. Pro tento typ obličeje budou dobrou volbou výraznější obruby brýlí, jež dokáží tvář zvýraznit a rozbít dojem koule. Týká-li se kulatý obličej právě vás, sáhněte po hranatých brýlích s tenkými obroučkami.

Trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový nebo srdcovitý tvar obličeje potřebuje zjemnit. Tomuto tvaru obličeje budou slušet brýle s kulatými či oválnými skly, ale tenkými obroučkám.

Oválný obličej

Týká-li se vás oválný obličej, pak máte štěstí, protože k tomuto tvaru obličeje se hodí různé typy obrouček. Výběrem těch správných, podle dalších kritérií lze dosáhnout maximálního efektu. Dalšími kritérii jsou barva vlasů a očí, ale i účes – tedy střih vlasů, který s obličejem dělá divy.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top