skip to Main Content
Sportovní aktivity nejen venku - ilustrační foto

Rozhodli jste se zhubnout a pokud možno, co nejrychleji? Pak je vhodné vybrat ten správný sport, který nakopne metabolismus, spálíte při něm kalorie, zpevní a vytvaruje postavu. Nedělejte tu chybu, že zamíříte do posilovny, zničíte se tam při první návštěvě a druhý den nebudete moci vylézt z postele.

Máte-li kuráž, dostatek sebedisciplíny a informací o správnosti provádění cviků, pak se do cvičení pusťte sami. V opačném případě se zapište do nějakého sportovního klubu s vybraným druhem sportu. Sportovních aktivit, které docela rychle pomáhají s hubnutím, existuje naštěstí mnoho – stačí si vybrat ten, který vás nejvíce osloví. Protože cvičení by mělo člověka bavit. Pamatujte také na to, že pohyb je dobré měnit, střídat a mást tělo – nezvykejte si tedy jen na jeden druh pohybu.

1. Aerobik

Dobře odcvičený aerobik vás během hodiny lekce připraví až o 1 800 kJ, zvlášť pokud teprve začínáte a tělo není zvyklé. Dokonce je možné vybírat z několika druhů aerobiku, včetně cvičebních pomůcek. Od balančních podložek, přes bedýnky, až po posilovací gumu.

2. Akvaaerobik

Je vhodný pro hubnutí i zpevnění těla. Spálíte při něm až 2 000 kJ za hodinu. Při vodním aerobiku cvičíte podle trenérky a hraje hudba, tudíž vás to nakopne.

3. Badminton

Při této zábavné sportovní aktivitě, kterou si mnoho z nás pamatuje z dob svého dětsví spálíte neskutečných 2 000 až 4 500 kJ za hodinku hry. Posílíte při něm hýždě a nohy, takže výtečný pro bojovnice s celulitidou.

4. Bruslení

Při bruslení se zbavíte během hodiny až 2 000 kJ. Bruslení přispívá ke zpevnění hýždí a nohou. Mimo jiné tato aktivita prospívá fyzické kondici. Ovšem pozor na úrazy.

5. Jízda na koloběžce

Patří docela k fenoménům a mnoho lidí tato aktivita baví víc, než jízda na kole. Zafuníte se, posílíte nohy, hýždě, paže a prospívá to zádům. Jízdu na koloběžce doporučují dokonce i lékaři, jako prevenci bolesti zad. Během hodiny svižné jízdy spálíte až 3 500 kJ.

6. Kolečkové brusle

Jsou vhodné pro pomalejší hubnutí, zato však udržování dobré fyzické kondice a zpevnění celé postavy. Nejvíce však nohy a hýždě. I zde platí – pozor na úrazy. To ostatně hrozí téměř u všeho. Přeci jen jsou sporty, kde se vyplatí mít přilbu.

7. Pilates

Posiluje a protahuje svaly celého těla, hubne se při něm pomaleji, ale zato krásně tvaruje postavu. Kdo si počká, ten se dočká. Během hodiny spálíte 1 200 kJ.

8. Spinning

U spinningu záleží, jak jej instruktor vede, při svižném tempu se dá spálit až 3 500 kJ. Je to vhodný sport pro posílení kondice, na hubnutí je vhodný leda, když se spojí s jinou aktivitou. Samotný spinning moc na hubnutí není. Posiluje srdce a oběhový systém. Nezatěžuje klouby tak, jako běh, tudíž je vhodný pro lidi s nadváhou. Posilují se u něj nohy.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top