skip to Main Content
Osvěžovač vzduchu bez chemie

Většina lidí si neuvědomuje, že jejich domov má svůj vlastní pach. Když vaříte, renovujete nebo zapomenete vyčistit i malou část svého domova, tato jedinečná vůně se změní. Naštěstí můžete přetvořit vůni uvnitř vašeho domova na příjemnější. Komerční osvěžovače vzduchu jsou nákladným způsobem, jak udržovat vůni uvnitř místností. Tyto produkty také obsahují spoustu zbytečných chemikálií.

Osvěžovač vzduchu v rozprašovači

Vyrobte si svůj vlastní přírodní osvěžovač vzduchu bez použití éterických olejů. Povařte aromatické přísady a naplňte jejich vůní váš domov. Okvětní lístky, koření, citrusové slupky, kávová sedlina, jehličí a další. Osvěžovač vzduchu přinese místnosti svěží vůni. Protože některé přísady voní silněji než jiné, možná budete muset upravit recept dle vašich potřeb.

Podobně můžete kombinovat např. citrusy se skořicí nebo listy máty, šalvěj, bazalka a levandule. Musíte přemýšlet o vůni, kterou používáte. Každý má svou oblíbenou, ale to neznamená, že je vhodná do každé místnosti. Například nikdo nechce, aby jeho koupelna voněla jako ranní káva, ani aby jejich kuchyně voněla jako čerstvě vyprané oblečení. Do ložnice je vhodná levandule, která zahání nespavost a uklidňuje.

Někteří lidé spojují určité vůně s určitými obdobími roku. Například svěží ovocná vůně mnohým z nás připomíná slunečné letní dny. Skořice, perník a máta peprná nám často připomínají zimu.

Věci, které budete potřebovat na vytvoření květinové vůně se skořicí a pomeranči

  • Hrnec s pokličkou
  • Voda
  • 2 šálky čerstvých okvětních lístků
  • 1 polévková lžíce skořice
  • 1 šálek pomerančových plátků
  • Cedník
  • Miska
  • Rozprašovač
  • Trychtýř

Naplňte hrnec dostatečným množstvím vody, abyste naplnili rozprašovač. Přidejte okvětní lístky, skořici a pomerančovou kůru. Použijte jakýkoli druh květin, který máte rádi. Podle potřeby můžete vyměnit skořice za vanilku a jiné ovoce za pomeranč.

Zakryjte hrnec. Vodu a přísady podusíme dvě hodiny. Poté nechte úplně vychladnout. Umístěte cedník na misku a přelijte vonnou esenci, abyste odstranili okvětní lístky a plátky ovoce. Přes trychtýř naplňte rozprašovač a máte hotovo.

Rákosový difuzér

Skvěle voní a vypadá krásně. Můžete si ho také vyrobit sami pomocí různých květů a ovoce. Stačí vytvořit vůni stejným způsobem a vložit do vázy. Přidáme pár špejlí, které nasáknou vonnou esencí. Poskytne vám nejen úžasně vonící místnost, ale také krásnou výzdobu.

Vonné mísy

Vytvoření vonné mísy je jednoduché, naplňte misku čistým pískem a poté ji doplňte slupkami z různých citrusových plodů. Do mísy můžete také přidat tyčinky skořice, čerstvé bylinky nebo aromatické květiny. Získáte příjemnou, čistou a přirozenou vůni.

Vnášení přírodních vůní do vašeho domova je stejně snadné jako jít ven a nashromáždit potřebné bylinky. Můžete si jednoduše vyrobit svojí vlastní nádherně vonící mísu s věcmi, které najdete venku, jako jsou šišky, žaludy, a dokonce i listy.

Vůně z pomeranče a hřebíčku

Pomerančová ozdoba

Čerstvé ozdoby jsou rychlou nápravou jakéhokoli zápachu skříně nebo uzavřených prostor. Musíte jen zatlačit hřebíček do čerstvých pomerančů a použít, kde si přejete, aby nasával veškerý zápach ve vzduchu a bojoval také s bakteriemi.

Vonný sáček

Provonění domova pomocí vonných sáčku je jednoduchý způsob, jak si udržet krásnou vůni. Důležité je bylinky a květiny vysušit. Vhodný sáček je takový, který má dostatečně velká oka, aby mohl propouštět vůni.  Sáčky naplníte usušenými listy a zavážete. Když se vám bude zdát, že sáček už tolik nevoní, stačí ho jen promnout a vůně se uvolní. Časem je samozřejmě vhodné obsah vyměnit.

Na vonný sáček a misku můžete použít tyto aromatické rostliny – levanduli, mátu, meduňku, rozmarýn, tymián, jasmín, lilii, šeřík, pivoňky, růže a fialky.

Když je dodržen správný postup, je výroba vlastní vůně do místnosti jednoduchá a netrvá dlouho. Můžete si vychutnat čerstvou dávku vůně bez všech chemikálií.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top