skip to Main Content
Dobrá snídaně nejen v pondělí - ilustrační foto

Všichni mají rádi pátek a nadcházející víkend. Každý už se vidí, jak odpočívá, baví se a odpadnou mu povinnosti s ranním vstáváním. Kdo by si rád neschrupnul…

S blížícím se koncem víkendu už klesá nálada a pondělí téměř nikdo nemá rád. Ovšem to není tak úplně férové, protože pondělí je den jako každý jiný. Jestliže vstáváte každé pondělí se skleslou náladou, jste protivní a rozmrzelí, do ničeho se vám nechce a není možné se pro nic nadchnout, pak pokračujte ve čtení. Připravili jsme pro vás seznam, jak si pondělí zpříjemnit a učinit tak z něj bezva den.

Dobrá snídaně

Zdravá a vydatná snídaně je základ, o tom není pochyb. Snídat by měl člověk denně, což je samozřejmé, ale zkuste si právě pondělní snídani nějak ozvláštnit. Připravte si takové jídlo, na které se budete těšit. Učiňte si z pondělní snídaně rituál, který vás příjemně nastartuje do nového pracovního týdne.

Oblíbené hobby

Pokud máte nějaké své oblíbené hobby, pak si zkuste tyto aktivity přesunout na pondělí. Ať už jde o focení, kreslení, taneční, sportování či cokoliv jiného, naplánujte si to právě na pondělí. Klidně to však může být i pravidelné setkání u šálku kávy s kamarádkou. Díky tomu, že si na tento den naplánujete něco příjemného, bude pondělí příjemnějším dnem.

Připravte si plán

Pondělí bývá docela hektické a chaotické, proto ho lidé nemívají tak rádi. Zkuste si udělat přehledný seznam úkolů předem nejen na pondělí, ale i následující dny. Díky tomu ubude počáteční shon a stres, budete mít svou práci lépe pod kontrolou.

Fajn kolektiv

K tomu, aby se člověk cítil spokojený a dobře naladěný je potřeba obklopit se dobrými lidmi, pobývat ve fajn kolektivu. Dobře sestavený tým se zkrátka odráží i na tom, jak se člověk v práci cítí a zda se tam těší či nikoliv. Dobrou atmosféru v práci mezi kolegy lze podpořit společnými volnočasovými aktivitami, společným kafe o přestávce apod.

Zábava na pondělí

Nemáte-li pondělí skutečně rádi, pak máme pro vás ještě další tip mimo hobby. Vymyslete s přáteli nějakou bezva zábavu právě na tento den. Běžte na bazén, do kina, bowling nebo vymyslete jiný druh zábavy. Takto se budete na pondělí i těšit a nebudete si jej spojovat pouze s povinnostmi.

Vše je ve vaší hlavě

Vezměte to tak, že pondělí je prostě jen den, jako každý jiný. Odstartovat by se mělo s dobrou náladou, jež vydrží po celý týden. Buďte vděční, že máte vůbec nějakou práci, můžete vstát z postele bez cizí pomoci, máte kolem sebe milující rodinu a uvědomte si, že jsou horší věci a dokonce dny. Naordinujte si dobrou náladu a pondělí pro vás přestane být strašákem.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top