skip to Main Content
Bezpečnostní zámky - ilustrační foto

Vybrat z dnešní nabídky bezpečnostních dveří ty pravé ořechové není jen tak. Nabídka je poměrně pestrá a ne každý prodejce prezentuje své produkty tak, aby to měl zákazník v rozhodování lehké. Mimo vyšší životní úrovně přinesla dnešní doba větší starost o bezpečí, soukromí a ochranu majetku. Jak se zorientovat a na co se při výběru bezpečnostních dveří zaměřit si prozradíme v dnešním článku.

1. Bezpečnostní třída

Výběr bezpečnostních dveří záleží na stupni požadované ochrany. Bezpečnostní třídy rozhodují, čemu všemu dokážou konkrétní dveře odolat. Zde platí, že čím vyšší třída bezpečnosti, tím lepší ochrana. V případě dveří se to pohybuje mezi třídami 2 až 4. Určují se dle toho, jakou iniciativu musí případný zloděj vykonat, aby dveře otevřel, případně jaké nářadí k tomu použije. K naprostým základům pro naši bezpečnost patří dveře ve 3. třídě. Ty mimo jiné splňují požadavky pojišťoven v případě, že by došlo k pojistné události.

2. Dveře a zárubně

V případě pořizování nových bezpečnostních dveří je vhodné opatřit si hned i zárubně se speciálním těsněním. Zárubně a dveře se doplňují. Montáž zárubní a dveří nechte odborníkům, abyste měli jistotu, že vše je přesně tak, jak má být.

3. Bezpečnostní zámky

Obyčejné zámky jsou pro zloděje něco, jako pozvánka. Důležité je tedy pořízení bezpečnostních dveří i zámku. Zámky vybírejte vždy pouze s certifikátem podle normy ČSN P ENV 1627 nebo Národního bezpečnostního úřadu. Existují celkem čtyři bezpečnostní třídy a platí, že čím vyšší, tím lepší/kvalitnější systém.

4. Jeden zámek navíc

I nejlepší zámek může být překonán. S narůstajícím počtem zámků toto riziko odpadá. Samozřejmě, že vám neradíme, ať máte na dveřích dvacet zámků, ale každý další zámek musí být překonán jiným způsobem, což zloděje většinou odradí. Zabralo by to více času, musel by ovládat schopnosti k překonání více zámků a potřeboval by i více nářadí. I zloděj si rád práci usnadní a vydává se cestou nejmenšího odporu.

5. Nejen proti vloupání, ale i požáru

Soukromí a bezpečí je věc jedna, nicméně je vhodné opatřit si dveře, které ochrání i v případě požáru. Aby oheň nevnikl do našeho bytu, je dobré pořídit rovnou protipožární těsnění na dveře. Takto chráněné dveře dokážou odolat požáru až půl hodiny.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top