skip to Main Content
Využití úložného prostoru - ilustrační foto

Především pokud žijete v malém bytě, oceníte prostory, které se nacházejí pod vaší postelí. Využít je můžete na aktuálně nepotřebné přikrývky, na ložní prádlo nebo na sezónní oblečení, které nebudete během příštího půlroku potřebovat. Jak tyto prostory využívat? Nabízí se hned několik možností. Snadný přístup zajistí šuplík na kolečkách nebo zásuvka, která je přímo součástí postele. Druhou možností je využití úschovný boxů.

Postel s úložným prostorem šetří místo v bytě

Postele s úložným prostorem jsou z mnoha důvodů velmi populární. Pokud sice usilujete o minimalistický styl, tato postel vás tak nezaujme, když ale chcete efektivně hospodařit s místem, co máte v domácnosti k dispozici, je pro vás dobrou volbou. Postele s úložným prostorem se vyrábějí ve variantě jednolůžek i dvoulůžek. Úložný prostor může mít několik podob.

Na každé straně postele se může nacházet jedna velká samostatná zásuvka na kolečkách. Alternativou jsou dvě zásuvky, do kterých lépe a organizovaněji rozdělíte své věci. Jestliže na okraji postele nemáte dostatek místa, lze využít postel s výklopným úložným prostorem. Ten může být pro celou postel společný nebo se otevírat z každé strany zvlášť.

Samostatné úložné boxy pod postel

Pokud máte doma postel, u které úložný prostor chybí, můžete volné místo i tak využít. Pořiďte si látkové úložné boxy na zip, do nichž naskládáte vše potřebné, zapnete je a uložíte. Jedinou nevýhodou boxu je, že ho máte přímo na zemi a musíte pod postelí pravidelně luxovat, jinak se na něm bude zachytávat prach a další drobné nečistoty. Samostatné boxy jsou však různě velké a dají se dobře kombinovat. Dokonce mohou být vybavené kolečky, která vám usnadní jejich vytažení.

Jak zorganizovat úložný prostor pod svou postelí

Do úložného prostoru pod postel byste měli dát věci, které nepotřebujete každodenně, protože je zde nebudete mít ihned po ruce. Je k nim přece jen obtížnější přístup, než když jsou ve skříni či komodě u dveří do ložnice. Berte ohled na nosnost zásuvky a ukládejte do ní proto raději jen lehčí věci. Na druhou stranu ale mohou být zásuvky pod postelí prostornější, protože vám nabízejí alespoň 70×100 cm volného místa.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top