skip to Main Content
Speed datingu

Jste už delší dobu sami a toužíte někoho poznat? Někoho, kdo by vás na první pohled oslovil, líbil se vám, bylo vám s tím člověkem příjemně? Pak vyzkoušejte kouzlo rychlo seznamky aneb rychlo rande – speed dating.

Za jediný večer stihnete prohodit pár vět až s desíti různými protějšky. Jde sice jen o pár vět, tedy přibližně 5 minut povídání, ale díky tomu zjistíte, zda skočila jiskra a sympatie. V dřívějších dobách nebylo zase tak moc příležitostí k navazování známosti, jako dnes. Nepodaří-li se vám někoho potkat v práci nebo na párty, pak existují jen mizivé možnosti, že vás někdo osloví v autobuse či na zastávce i kdyby to na první dojem jiskřilo. Ono jen malé procento lidí si dodá odvahu a požádá vás o telefonní číslo. Naštěstí však dnes existují online seznamky, kde si člověk vyselektuje potencionální partnery/partnerky, ale… Ne každý se chce seznamovat prostřednictvím internetových seznamek. Stále existují lidé, jež dávají přednost osobnímu kontaktu a rozhovor z očí do očí. Právě pro ty je vhodný speed dating.

Co je to speed dating?

Jde o agenturu, kde se přihlásíte a ona zprostředkuje v nějakém baru či restauraci, kde si pronajmou prostory rychlo rande. Jednotlivci spolu mohou nezávazně hovořit a po uplynutí stanovené doby (většinou 4 až 5 minut) se posunou k dalšímu. V závěru se pak vyplní formulář, kde se uvede, kdo vás nejvíce oslovil. Poté se výsledky vyhodnotí a u páru, kde nastala shoda, dojde k výměně emailu či telefonního kontaktu – dále už je to ve vašich rukou.

Výhody

  • Výhodou takového randění je, že se sejdete výhradně s nezadanými protějšky, jež mají stejně jako vy v plánu najít partnera.
  • K dalším výhodám patří nemalá úspora času. Jen uvažte, kolik spolyká času připravit se na rande s jedním člověkem, takto máte možnost poznat až 10 osob za jediný večer.
  • Určitě je na klasickém rande velmi nepříjemné oznámit druhému, že další kafe už s ekonat nebude, protože vám nějak nepadl do noty. U speed datingu tato nepříjemnost odpadá.
  • Bezpečí je dnes na prvním místě, protože nikdy nevíte, na koho můžete ve svém životě narazit. Na tohle rande se rozhodně nemusíte bát vyrazit. Jde o bezpečné seznamování.

Nevýhody

  • Během pár minut se musí člověk rozhodnout, zda se bude chtít s daným protějškem opět setkat. Proto je vhodné připravit si předem prioritní otázky. Aby se nestalo, že dáte přednost někomu jen proto, že se vám líbí vizuálně.
  • Jedno pořekadlo praví, že člověk vybírá tak dlouho, až přebere. Možnost mít si vybrat z více partnerů může člověka zaskočit a udělá chybu.
  • Za speed dating se platí oproti některým internetovým seznamkám. Na druhou stranu je levný a rozhodně vás to nezruinuje. Záleží tedy jen na vás, zda to „prubnete“.
Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top