skip to Main Content
Levný nábytek na zahradu - foto zahradního nábytku

Majitelé zahrádek mají v tomto období plné ruce práce. Péče o zahrádku vyžaduje jednak nějaký ten čas a samozřejmě i finanční investici. Ovšem období před prázdninami je i velmi lákavé z pohledu nákupu, protože je právě nyní možné pořídit spoustu věcí za zvýhodněné ceny.

Výhodně se momentálně dá nakoupit zahradní nářadí a další vybavení, pro zkrášlování. Zkuste zavítat do obchodních center, kde najdete sekce speciálně pro zahrádkáře. Určitě narazíte na zajímavé zboží a ještě zajímavější ceny. Co dál se vyplatí momentálně pořídit?

Nábytek na zahradu

Kdo by si rád neposeděl na zahradě s přáteli u skleničky dobrého vína. K tomuto účelu přijde bezpochyby vhod zahradní nábytek. Ten je však potřeba vybírat rozumně, měl by být pohodlný a vyrobený z kvalitního a odolného materiálu. Mimo to by měl být snadno udržovatelný a skladný. Nekupujte laciné zboží, jež vydrží s bídou jedinou sezónu. Výběr vhodného materiálu je podmíněn tím, zda bude nábytek pod zakrytou terasou, částečně krytý nebo zcela vystaven rozmarům počasí. Jestliže bude na nábytek pršet, měl by být z odolnějšího materiálu. Jestliže však bude pod stříškou, lze klidně vybrat oku lahodící banánový list, ratan nebo jiné choulostivější dřevo.

Bazén na zahradu

Nemáte-li doposud na své zahradě žádný bazén, ale vážně o něm uvažujete, pak neotálejte a využijte slev. Momentálně jsou bazény i veškeré příslušenství za lepší ceny. Než však vyberete to pravé ořechové, pečlivě vše zvažte, konzultujte a nechce si poradit – přeci jen bazén představuje dlouhodobou investici. Přemýšlejte nad typem bazénu, kdo a jak často jej bude využívat. K levnějším variantám patří nadzemní bazény, ale ty jsou pouze dočasným řešením. Později se tak či onak uchýlíte ke stabilnější, odolnější a nákladnější verzi zapuštěného či částečně zapuštěného bazénu.

Zahradní kuchyňka

Zahradní kuchyně není zrovna levná záležitost, pokud si ji šikovný kutil nedokáže vyrobit a nainstalovat sám. Nicméně jde o velmi populární záležitost. Zahradní kuchyni si pořizuje čím dál více lidí. Zjednodušuje zahradní a grilovací party, zavařování sezónního ovoce apod. Člověk si nemusí dělat nepořádek v domě, nemusí odbíhat domu pro suroviny a během party se může věnovat jak přípravě jídla, tak hostům. I rodinný oběd venku za krásného počasí má své kouzlo. Výhod se najde bezesporu mnoho. Materiál musí být opět odolný, při budování zahradní kuchyně se využívá nejčastěji dřevo, zdivo, nerez a další materiály. Na ty složitější zahradní kuchyně je dokonce potřeba stavební povolení.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top