skip to Main Content
Položení vinylové podlahy - ilustrační foto

Podlahová krytina je naprostý základ každého interiéru. Než vybereme tu pravou do našeho bytu či domu, vyžaduje to trochu přemýšlení. Patrně k těm nejoblíbenějším patří v poslední době vinyl. Proč je právě vinyl tak oblíben?

Vinylové podlahy nejsou žádnou novinkou a používají s již řadu let. Jsou totiž odolné, pružné, snadno se pokládají i udržují. Dnešní výběr je velmi pestrý co se nejrůznějších tlouštěk, rozměrů a dekorů týče. Vinylové podlahy jsou odolné ve srovnání s jinými podlahami proti oděru i vodě, pocitově jsou teplejší a hodí se do jakékoliv místnosti.

Čtěte také:

Výhody vinylové podlahové krytiny

Vinyl má řadu výhod. Mezi ně patří například fakt, že nevysychá, jako podlahy ze dřeva, je rozměrově stálý, elektrostatický, antistatický a má protiskluzovou úpravu i odolnost vůči slunečnímu záření. Tento druh podlahové krytiny se hodí i do domácností s podlahovým vytápěním, protože má vysokou tepelnou vodivost a setrvačnost.

Jak probíhá pokládka?

Ačkoliv se hovoří o vinylu jako o jedné z nejsnadnějších pokládek a zvládnou ji i ti, jež nemají zatím příliš zkušeností, doporučuje se vřele nastudovat postup, případně se obrátit na odborníky. Přeci jen i zde platí: dvakrát měř a jednou řež. Jednotlivé dílce vinylové podlahy se buď k sobě lepí, nebo spojují na zámek. Ke každému spoji není zapotřebí nic speciálního, stačí trpělivost a šikovné ruce. Zámkové spoje však usnadňují snadnější a rychlejší pokládku. Naproti tomu lepené dílce mají několik vrstev a díky tomu zajišťují dlouhodobou životnost.

Jak se o podlahu starat?

Jak jsme již výše uvedli, jednou z kladných vlastností vinylové podlahy je snadná údržba. Přesto i zde je potřeba držet se některých zásad, aby se zbytečně nezkracovala životnost této podlahy. Doporučuje se používat přípravky určené na PVC či vinylové podlahy. Většina výrobců uvádí na trh rovnou s podlahami i čisticí prostředky o danou podlahu. Je-li podlaha čistá, pak stačí pouze setřít prach vlhkým mopem či vyluxovat a žádných přípravků není potřeba. Nicméně jednou měsíčně by se měl nějaký ten přípravek použít, protože vytvoří na podlaze ochranný film. Samozřejmě nejlepší je podlahu ošetřit rovněž ihned po pokládce.

Výhody vinylové podlahy

  • Široký výběr designu
  • Nižší náklady
  • Snadná pokládka
  • Snadná údržba
  • Dlouhá životnost
  • Protiskluzová schopnost
  • Výtečné tepelné vlastnosti
Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top