skip to Main Content
Vánoční dekorace

Připravte se na Vánoce s okouzlující vánoční výzdobou

Rok utekl jako voda. Vánoce se kvapem blíží. Je nejvyšší čas začít se připravovat na Vánoce a vyzdobit si interiér vašeho bytu nebo domu podle vašich představ. Tu nejkrásnější vánoční výzdobu si vytvoříte hravě sami doma a nezabere vám to víc, než jeden víkend.

Adventní věnce už jsou za námi, první svíčky už jsme zapálili. Seznamy dárků už jsou sepsané a pomalu jednotlivé položky odškrtáváme. Vánoční cukroví už většina z nás peče nebo si je nechala objednat. Ale co vánoční výzdoba? Na tu spousta z nás zapomene a nechá to jen před Vánoci, až ozdobí vánoční stromeček a přidá svícen do okna.

Vyrobit vánoční dekorace není těžké. Vykouzlí krásnou vánoční atmosféru v každém pokoji, tak proč se nechat o tuto krásu ochudit? Čím začít a jak si krásně vyzdobit bydlení si řekneme teď.

Textilie plné vánočních motivů

Vánoční úklid je základem příprav na Vánoce. Pokud ještě nemáte ložní povlečení nebo kuchyňské utěrky s vánočními motivy, určitě si je pořiďte. Nestojí mnoho a vykouzlí krásnou atmosféru v každém pokoji. Vánoční povlečení můžete mít jak v ložnici, tak i v dětském pokoji. Děti budou nadšené z povlečení s motivem sněhuláka nebo Santa Clause. Kuchyňské utěrky nebo závěsy nemusí nutně obsahovat vánoční kresby, stačí je sladit do vánočních barev. Vybrat si můžete buď ze zlaté, červené, zelené nebo třeba i fialové. To jsou barvy, které se u většiny z nás objevily na adventních věncích a objeví se i na vánočním stromečku, tak je nechte ať rozzáří vaše pokoje i jinde.

Vánoční věnec na dveře

Jak udělat vánoční věnecUž při vstupu do vašeho bydlení by mělo být vidět, že u vás panuje vánoční nálada. Věnec na vstupních dveřích je dokonalou dekorací. Jeho výroba je poměrně jednoduchá a nápadů je mnoho.

Takový jednoduchý vánoční věnec na dveře si můžete vyrobit sami doma. Stačí si pořídit základ na věnec, který seženete v každém květinářství nebo potřebách pro kutily. Stejně tak i ozdůbky, které na věnec podle fantazie připevníte tavnou pistolí. Věnec můžete na závěr doplnit o malé větvičky smrčku a mašličku. Pak už stačí jen jej zavěsit na dveře a kochat se první vánoční výzdobou.

Vánoční aranžmá plné lesku

K Vánocům patří neodmyslitelně vánoční aranžmá. Pořiďte si krásnou nádobu libovolné velikosti, aranžovací hmotu, větvičky jehličnanu, malé baňky, svíčky a další doplňky podle vkusu.

Do nádoby vložte aranžovací hmotu, do které zapíchnete zešikma větvičky jehličnanu. Nezapomeňte jim seříznout konec do špičky pomocí ostrého nožíku. Do aranžovací hmoty zapíchněte také stojánky na svíčky, které se používají také u adventních věnců. Přidejte baňky, hvězdičky a další doplňky, které připevníte tavnou pistolí. Na závěr můžete přidat třeba i postříkané větvičky stříbrným nebo zlatým lakem. Přidejte svíčky a dekorace je na světě.

Takovou dekorací můžete vyzdobit vhod, obývací pokoj nebo jinou část vašeho bytu. Podle zvolené velikosti nádoby ji můžete umístit buď na podlahu nebo na nějakou komodu.

Jednoduchá vánoční dekorace na stůl

Vánoční dekorace na stůlTuto velmi jednoduchou vánoční dekoraci vyrobíte během pár minut. Postačí vám k tomu ozdobný podtácek nebo talíř, jedna velká dekorativní svíčka, malé baňky, větvičky, postříbřené svíčky, umělé růže a trochu mechu.

Na ozdobný čistý talíř položte doprostřed svíčku, pokud vám to nevadí a chcete mít dekoraci na delší dobu, a mít jistotu, že se nic nerozpadne, můžete svíčku přilepit k talíři. Okolo svíčky pak umístěte trochu mechu, který připevníte tenkou nití. Na mech pak začněte podle fantazie lepit tavnou pistolí baněčky, šišky, růže apod. Do dekorace pak z bohu zapíchněte drobné větvičky, které dají dekoraci vzdušný pocit. Vše se snažte sladit, aby to působilo moderně a esteticky.

Dekorace je vhodná jak na stůl do obývacího pokoje, tak i na okno, komodu nebo polici.

Tipů na výrobu vánočních dekorací je spousta. Všechny, i když se nezdají, jsou jednoduché na jejich výrobu a nemusíte je tedy kupovat v obchodech. Stačí trocha zručnosti, fantazie, času a vánoční dekorace jsou na světě.

Inspiraci na vánoční dekorace najdete zde: Pinterest.com.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top