skip to Main Content
Soukromí na zahradě - ilustrační foto

Ať už máte zahradu u svého domu nebo v zahrádkářské kolonii, určitě přijde vhod vytvoření vhodného zázemí/soukromí. Zkrátka kouteček, kde nebudete nikomu na očích, můžete odpočívat nebo grilovat s přáteli. Ne každý má vysokou zídku, přes kterou nejde do zahrady vidět. Jak si s tímto problémem poradit? Přinášíme vám tipy, jak takové zázemí vytvořit.

Party stan

Při budování zázemí nejde pouze o to, že budete ukryti zvědavým pohledům sousedů či lidi z ulice, ale rovněž před nepřízní počasí. Pokud na zahradě trávíte čas jen občas a nemáte v plánu stavět altánek, pořiďte si pro příležitostní chvíle party stan. Ten vás dokáže ochránit před deštěm, větrem, ostrými slunečními paprsky a dopřeje kýžené soukromí. Party stany bývají dnes jednoduché konstrukce, takže jeho postavení vám zase tolik práce nedá.

Altánek

Dalším často využívaným nástrojem pro vytvoření zázemí je výše zmiňovaný altánek. Ten si můžete buď koupit ve skládačce a postavit, případně se do stavby pustit úplně sami od piky nebo si jej nechat vyrobit na zakázku. Nicméně poskytne soukromí, příjemný stín v parném létě a ochrání před deštěm.

Gabiony

Gabiony jsou dekorativním řešením pro vytvoření soukromí. V podstatě se jedná o drátěné koše (konstrukce), které se naplní kamením. Velikost kamenů se odvíjí podle velikosti ok v drátěné konstrukci. Použít se mohou menší kameny, ale i doslova balvany. Takto vzniklá stěna dokáže izolovat hluk a představuje ekologické řešení, jak vytvořit soukromí. Nutno dodat, že jde sice o úžasnou podívanou, ale rozhodně ne zrovna levnou.

Květinový vodopád

Soukromí lze vytvořit i tím, že na plot, přes který je vidět víc, než byste chtěli, zavěsíte převislé kytky. Většinou se jedná o letničky a důležitým krokem není jen samotná kytka, ale i zakoupení vhodné nádoby. Vzhledem ke značné hmotnosti samozavlažovacího květináče a hlíny s nádobou vody, jsou většinou z umělé hmoty. Vytvoří se úžasný květinový vodopád, který je pastvou pro oko a zároveň vznikne požadované soukromí.

Rákosové zástěny

Rákosové zástěny jsou snadnějším a levnějším řešením, jak vytvořit potřebné soukromí, než výstavba nového plotu. S oblibou se používají nejen na balkónech a terasách, ale i v nekrytých altáncích a plotech, které neposkytují požadované zázemí. Chrání nejen před zraky zvědavců, ale dotváří efektní atmosféru terasy či zahrádky. Použít je nemusíte na celé zahradě, ale jen v místech, kde si hodláte vytvořit koutek, pro chvíle odpočinku.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top