skip to Main Content
Obývací pokoj středomořském stylu

Patříte-li k milovníkům léta a nefalšované pohodové letní atmosféry, pak se nechte inspirovat bydlením Řeků, Italů, Francouzů či Španělů. Pro středomořský styl bydlení je typická lehkost, dobrá nálada, přívětivost.

Jestliže jste někdy zamířili do těchto končin na dovolenou, pak se vám ihned vybaví žhavé sluníčko, usměvavé tváře, šumění moře, vůně citrusových plodů a jiného exotického ovoce, koření, olivy, štěbetání lidí, svěží mořská vůně. Všechny zmiňované země spojuje téma moře, modrá, tyrkysová, olivová, žlutá, fialová barva.

Obývací pokoj středomořském stylu
Středomořský styl bydlení aneb prázdniny po celý rok
Obývací pokoj s krbem
Obývací pokoj s krbem
Obývací pokoj ve středomořském stylu s modrými stěnami
Obývací pokoj ve středomořském stylu s modrými stěnami
Útulné místo ke strávení času v okruhu přátel.
Útulné místo ke strávení času v okruhu přátel

Jaké materiály použít?

Možná jste si na dovolené všimli i středomořských příbytků, kde nechybí kamenné obklady, dlaždice, kachle. K ozvláštnění svého domova nemusíte přistupovat hned razantně a měnit stávající plovoucí podlahu na starodávný dezén. Rustikální prvky lze do interiéru vnést i nenásilně v podobě rámu zrcadla či konferenčního stolíku.

Pro středomořský styl je typické i masívní dřevo, které vnáší do bydlení autenticitu a příběhy let dávno minulých. Opět stačí pořídit si jen nějaký kus nábytku: komodu, noční stolky, skřínku. Některé kusy nábytku jsou vyráběny až ze sto let starých trámů a jiného recyklovaného dřeva, které už něco pamatuje. Právě trámy, kameny a cihly jsou klíčovým prvkem k dokonalému středomořskému interiéru.

Krásné středomořské patio s bílým venkovní nábytek
Krásné středomořské patio s bílým venkovní nábytek

Barvy dotvoří atmosféru

Při výběru barev se nechte inspirovat matkou přírodou. Středomořský styl bydlení si zakládá nejvíce na přirozených barvách, ale i dekoracích. Vystříhejte se však přemíry barev. Zvolte jednu dominantní a dále pak maximálně další dvě barvy. Ať bydlení nepřipomíná cirkusový stan. Z barev jsou to modrá, krémová, písková, bílá, tyrkysová, žlutá až zlatá, levandulová, cihlově červená. Pro tradiční středomořské bydlení jsou vhodné i typické vzory. Zvolit můžete ornamenty, ale opět i přírodní prvky: kámen, mušličky, hvězdice apod.

Přírodní dekorace

Určitě nezapomínejte kousek dovolenkové atmosféry promítnout právě do dekorací, které si lze přivést od moře. Interiér rozzáří i antická soška a rostliny, jako jsou palmy, fíkovník, ale i levandule typická pro Francii. Úžasně vypadají i různé druhy okrasných travin. K dalším přírodním prvkům, které lze vidět na letních verandách patří proutí, ratan, banánový list, bambus. Výtečně se bude vyjímat proutěný košík na časopisy, botník, rohožky, plédy a jiné bytové doplňky z přírodních matriálů.

Malé dekorace
Malá dekorace
Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top