skip to Main Content
Kožená nebo látková sedací souprava - ilustrační foto

Přemýšlíte nad koupí nové sedací soupravy? Pokud stále váháte, zda investovat do koženého nebo látkového provedení, máme pro vás pár tipů, které vám výběr mohou usnadnit. Při koupi myslete na to, že obývací pokoj je centrem vaší domácnosti. Na zařízení tedy příliš nešetřete. Raději investujte více s myšlenkou, že vám vybavení vydrží po mnoho let. Každý z materiálů – látka i kůže – má jiné výhody a nevýhody, jejichž vnímání však může být velmi individuální.

Kožené sedací soupravy nejen pro náročné uživatele

Kožené sedačky jsou dnes poměrně dostupné. Pořídit si je tak může téměř každý, bez ohledu na rozpočet. Kůže vypadá velmi dobře v každém interiéru. Na pohled je mnohem luxusnější než obyčejná látka. Je rovněž symbolem elegance a pohodlně ji sladíte s nábytkem.

Kůže je na dotek i velmi příjemná. Rozhodně není studená nebo lepivá. To je častý mýtus. Abyste ho sami vyvrátili, doporučujeme vám si koženou pohovku vyzkoušet osobně. Na druhou stranu si nemyslete, že koženou sedačku přivezete domů a už se o ní nebudete muset starat. Pořízením kožené pohovky a křesla vaše práce rozhodně nekončí.

Při správné péči však sedačka vydrží funkční mnohem déle než textilní čalounění. Pořiďte si na ni speciální čistící prostředky, kterými ji v případě potřeby ošetříte. Kůže je odolná proti drobným nečistotám, neulpívají na ní chlupy od domácích mazlíčků. Bohužel ji ale také snadno poškodíte ostrými předměty.

Látková sedací souprava pro každého, kdo miluje změny

Látková sedací souprava je vybavena potahem, který v mnohých případech můžete pohodlně sejmout a vyprat. To je její velkou výhodou. Protože pokud ji ušpiníte, neřešíte náročné čištění, ale potah pouze hodíte do pračky, vyžehlíte a sedačka je zase jako nová.

Troufáme si říci, že v nabídce látkových sedacích souprav je i mnohem větší výběr, co se barev týká. Pokud navíc k sedačce pořídíte více potahů, můžete je podle své fantazie střídat.

Látkové sedací soupravy rovněž bývají levnější. Není výjimečné, že za peníze, které dáte za koženou pohovku, si zakoupíte pohovku látkovou a navíc ještě křeslo. Látka se na rozdíl od kůže ale rychleji opotřebuje a může se v ní usazovat prach spolu s roztoči. To pak dělá problémy alergikům a dalším citlivým osobám.

Sedací soupravu si vždy vyzkoušejte a vyberte ji podle vlastního vkusu

Vlastní vkus a další nábytek v interiéru hraje při koupi sedací soupravy největší roli. Sedačku si vždy pečlivě vyzkoušejte a zhodnoťte i její konstrukci. Pokud vám ve všech ohledech vyhovuje, osahejte si kůži i látku, posuďte přednosti a nedostatky obou materiálů a až pak se rozhodněte pro koupi. Věříme, že s novou sedací soupravou budete spokojeni.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top