skip to Main Content
Single žena počítá své účty - ilustrační foto

Každému člověku, který je single a bydlí sám, se hospodaří hůř než lidem žijících v páru, případně lidem žijících u rodičů. Doba není jednoduchá, nájmy nejsou levné, potraviny, kosmetika a zábava jakbysmet.

Z průzkumu vyplynulo, že mladé ženy se oproti mužům nebojí skočit do života a osamostatnit se. Co si budeme povídat. Když maminka, vypere, uvaří, nakoupí, uklidí a poskytne veškerý servis, komu by se chtělo vyměnit teplo domova za nejistoty. Nicméně najde se mnoho mladých lidí, kteří se nebojí postavit na vlastní, i když začátky jsou velmi krušné.

Prorazit v dnešním světě, sám se uživit a moci prohlásit, že žiji a nepřežívám je svým způsobem úspěch. Pokud tedy stojíte pevně, ale i s třesoucíma se nohama na vlastních a složenky si platíte sami a ještě vám zbude na ostatní věci, pak si poklepejte na ramena. Kolik potřebuje single žena financí na živobytí je docela sporné, protože každý má jiné priority. Nicméně podívejme se na to všeobecně. Co vše musí single žena z jedné výplaty zaplatit?

Nájem

Výše nájmu se odvíjí od města, velikosti a dispozičního řešení bytu. Nicméně tak či onak nájem je něco, co musí člověk zaplatit, chce-li bydlet sám, mít soukromí a své vlastní zázemí.

Mobilní operátor

Je jedno, zda má člověk paušál nebo si kredit dobíjí. Tak či onak je velmi nepravděpodobné, že by dnešní mladá žena neměla mobilní telefon.

Splátky

Pokud na zařízení bytu přispěli rodiče, pak tato položka odpadá. Nicméně ne každý má takové štěstí a nejde o žádnou samozřejmost ze strany rodičů. Nicméně můžeme-li doporučit, je lépe se ze začátku vůbec nezadlužovat a snažit se vydržet se starším nábytkem, který někteří lidé darují za odvoz – stačí trochu barvy, kreativity a dá se zařídit pěkné bydlení.

Potraviny

Z něčeho člověk živ být musí. Tato položka se nedá nijak ošálit a rozhodně se nevyplatí kupovat nekvalitní a levné potraviny s vidinou ušetřit. Podepsalo by se to na zdraví, což by se ve finále značně prodražilo. Rozumná žena to ví a nekupuje nekvalitní potraviny. Za jídlo každý utratí jinou sumu, protože některé firmy nabízejí zaměstnancům stravenky a obědy. Což může ušetřit až několik tisícovek měsíčně. Za stravenky se dá i nakupovat v potravinách.

Kosmetika a drogerie

Není pochyb o tom, že kosmetika patří k prioritám každé ženy, byť by se jednalo pouze o to nejzákladnější, jako je sprchový gel, šampon, krém, přípravky na vlasy, zubní pasta, výrobky intimního charakteru apod.

Zábava

Mladá žena, která je navíc single nebude pravděpodobně sedět doma. Bude se chtít chodit bavit. Ať už je to fitness centrum, kino, kavárna, večírky, výlety a další. Tudíž je potřeba myslet i na to, že nejen prací je člověk živ.

Koníčky

Výše jsme již zmínili fitness centrum, ale může jít o jinou sportovní aktivitu nebo klidně kreslení, taneční, zpěv, fotografování. Pěstovat koníčky ke pro osobní rozvoj nesmírně důležité a měl by si na ně člověk udělat čas. Horší je, když na něj nezbývají peníze.

Ostatní útrata

Zde patří vše, co jsme doposud nezmínili. Může se jednat o kadeřníka, kosmetiku, manikúru, pedikúru, dárky kamarádkám a rodině k narozeninám, pohonné hmoty a náklady spojené s provozem automobilu, městská hromadná doprava a další a další věci, podle životního stylu a možností.

Finanční rezerva

Tvoření finanční rezervy je velmi důležité, protože v životě každého člověka přicházejí okamžiky, kterým se říká – nečekané události. Pokud nemáme žádnou rezervu, jsme nucení vzít si půjčku. Třeba na novou televizi, opravu pračky, automobilu apod.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top