skip to Main Content
Uspořádání zahradní párty - ilustační foto

Léto je tady a s ním i sezóna zahradních a grilovacích párty. Ty jsou bezpochyby spjaté nejen s milou společností, ale hromadou dobrého jídla a pití. Máte-li v plánu uspořádat velkolepý zahradní večírek, nechte se inspirovat našimi tipy. O zážitky i zábavu budete mít vystaráno.

Grilování patří k oblíbeným způsobům trávení volného času s přáteli během léta. Rozhodně jde o okamžiky, kdy se lze vyvléci ze závratného pracovního tempa, na okamžik se zastavit a užít si chvíle pohody s rodinou či přáteli, příjemného počasí a gastronomických zážitků. Grilování se těší velké popularitě nejen v našich končinách, ale napříč celým světem. Vůně masa řinoucí se z grilu, výtečná chuť, milá společnost, zábava, uvolněná konverzace. To vše je super, ale aby se takový večírek stal nezapomenutelným, je potřeba být kreativní a vše předem do puntíku připravit.

Pirátská párty

Nespokojte se jen s dobrým jídlem a pitím, vtipy, které už všichni znají a otřepanými historkami. Zkuste překvapit něčím novým a neotřelým. S předstihem informujte hosty, že mají přijít vystrojení podle tématu, který zvolíte. Může jít o pirátskou párty, párty v pyžamu, filmové hvězdy, retro, divoký západ, tanečnice nebo cokoliv jiného vás napadne. Podle daného téma, nezapomeňte připravit i dekorace, prostírání včetně občerstvení.

Organizace = základ úspěchu

Rozhodnete-li se uspořádat grilovací či zahradní párty pro rodinu a přátelé, vše předem připravte a zorganizujte. Alespoň čtrnáct dní předem stanovte počet hostů, pošlete jim pozvánky (SMS, na Facebooku apod.) vyberte vhodné menu a nápoje. Nezapomeňte se přesvědčit, že váš gril je plně funkční, očistěte jej a zásobte se dostatečným množstvím paliva. Zajistěte si dostatek talířů příborů, ubrousků, dekorace a vyberte i hudební kulisu. Jestliže nemáte na zahradě altán, postavte přístřešek, kdyby začalo pršet, nenecháte si přeci pokazit zábavu.

V den party

Několik málo hodin před příchodem hostů začněte s výzdobou, rozestavte zahradní nábytek, zajistěte dostatek místa. K výzdobě lze použít kytky, balónky, svíčky, osvětlovací řetězy, louče, stuhy, girlandy. Budete-li pořádat tematickou party, pak se výzdoba ponese v daném duchu. Připravte si gril, grilovací potřeby a vše nejnutnější. Jestliže se veškeré jídlo nesní, můžete dát hostům i po výslužce, určitě nepohrdnou. Musíte mít však předem připravené gastro krabičky. Když budete zcela originální, pak můžete na krabičky nechat vytisknout jmenovky, fotografie nebo je nechat jinak tematicky potisknout. Případně si je můžete vyrobit s dostatečným předstihem pro tuto příležitost sami.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top