skip to Main Content
Vyzkoušejte axialni ventilátor - větrák

Ventilátory najdete v domech, bytech a samozřejmě komerčních prostor – odvětrávají koupelny, toalety, šatny a tak dále. Je to jednoduchý a také nejekonomičtější způsob, jak eliminovat relativní vlhkost, plíseň a celkově nevhodné prostředí.

Ventilátory rozdělujeme na: axiální a radiální.

Axiální ventilátor? Jak funguje?

Axiální znamená ve směru osy. Během nasávání a vypouštění vzduchu se lopatky ventilátoru otáčí okolo své osy.

Axialní ventilátor

Místa, kde se axiální ventilátory používají

Axiální ventilátory se nachází v domech, bytech či komerčních prostor. Malé axiální ventilátory se montují do místností jako jsou koupelny, toalety, šatny či chodby.

Uložení axiálního ventilátoru

Okenní ventilátor

Skvělé řešení je okenní Ventilátor E-vent Duolux. E-vent Duolux se montuje do místností, kde není možné zabudovat klasický ventilátor. Okenní ventilátor lze integrovat do okna, skleněné příčky nebo tenké stěny. Je vhodný na toalety, do koupelen, kuchyní, nebo sklepů a díky velkému výkonu i v běžných interiérech a menších obchodech. Ventilátor obsahuje automatickou žaluzii na straně, kde se vzduch nasává a mechanickou žaluzii u výfuku.

Okenní ventilátor

Průmyslové axiální ventilátory se montují do menších průmyslových prostor, kde pravidelně ochlazují systémy a zařízení.

Průmyslové axiální ventilátory

Všeobecně se dá říct, že jsou axiální ventilátory ideální na místech, kde je rovné potrubí s max. délkou do 3 m, ale je možné je namontovat i do stropu či zdi. Axiální ventilátory zajišťují vysoký průtok vzduchu i při nízkém tlaku.

Co je radiální ventilátor?

Radiální ventilátory fungují jiným způsobem než axiální ventilátory. Srdcem radiálních ventilátorů je oběžné kolo, okolo kterého je ve tvaru spirály umístěna sada lopatek. Při pohybu oběžného kola dochází k postupnému posouvání nasátého vzduchu kolmo od hřídele z otvoru ve skříni ventilátoru.

Využití radiálních ventilátorů

Radiální ventilátory jsou řešením u komplikovaných lomených a dlouhých potrubí, kde je potřebný vyšší tlak vzduchu a kde se musí překonat delší vzdálenosti=dlouhé vzduchovody. K tomu dochází např. v panelovém domě, kde je potřeba odvětrat koupelny a WC centrální šachtou.

Průmyslové radiální ventilátory se hodí do malých průmyslových hal, restaurací a skladů.

Další informace se dozvíte na www.vzduchotechnika-ventilace.cz. Pokud potřebujete vědět více, navštivte showroom nebo napište či zavolejte.

 

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top