skip to Main Content
Krásná fialová předsíň

Předsíň je vizitkou každého bytu či domu. Je to první místo, kam vcházíme my nebo naši hosté, takže by neměla chybět příjemná uvítací atmosféra. Při zařizování interiéru je to právě předsíň, kde je kladena nejmenší pozornost. Ovšem k vlastní škodě, protože ačkoliv jde často o velmi malý prostor, jde o nejexponovanější místnost v bytě. Odkládáme zde kabáty, deštníky, obuv, tašky a přijímáme zde návštěvy.

Při zařizování předsíně hrají důležitou roli rozměry a tvar. Výběr předsíňového nábytku vybíráme vždy s ohledem na minimální prostor, který bude v předsíni potřeba při různých úkonech. Ať už jde o míjení se dvou osob, zavazování bot nebo procházení se zavazadly. Na co se tedy soustředit a jak nejlépe zařídit předsíň? Jestliže zrovna plánujete vybavit tuto malou leč důležitou místnost, pak jsou tyto řádky určeny právě vám.

Osvětlení

Pro předsíň je zásadní osvětlení, především pokud je tmavá a bez oken. Prosvětlit se dá za pomocí světlých barev, zrcadel a bodového osvětlení. Je-li to stavebně jen trochu možné, je vhodné pustit do předsíně denní světlo. Ovšem panelákové předsíně většinou toto neumožňují, proto vsaďte na kvalitní osvětlení, zrcadla, skla, světlé barvy.

Praktický nábytek

Co rozhodně patří do předsíně, je věšák a botník. Ty se mohou pořídit samostatně nebo jako kompletní předsíňová stěna. Rozhodnete-li se pro jednotlivé kusy nábytku, vybírejte stejné typy, případně takové, které k sobě ladí. Předsíň vybavená stylem co pes-jiná ves, nevzbuzuje rozhodně útulnou a příjemnou atmosféru. Nejste-li si zcela jisti zvolenou kombinací, pak je ideálním řešením zmíněná předsíňová stěna.

Jestliže vám to prostor umožní, je vhodné umístit do předsíně i šatní skříň, kde ukryjete méně používané věci: kabelky, kabáty, bundy, obleky apod. Předsíň denně využíváme minimálně dvakrát – při odchodu a při návratu. Proto se praktickým pomocníkem může stát i stolička, křesílko či lavice. V případě, že bojujete s místem, ale v domácnosti se vyskytuje starší osoba nebo malé dítě, může být řešením i sklopné sedátko.

Materiály

Předsíň je skutečně velmi zatěžovaný prostor, tudíž by i zvolené materiály měly tomu odpovídat. Povrchy by měly být dobře udržovatelné a odolné, totéž platí o podlahové krytině. Do předsíně není vhodný koberec, uvítáte zde spíš dlažbu, plovoucí podlahu či linoleum apod.

Předsíňové doplňky

Jak jsme výše zmínili, nezbytnou součástí předsíně je zrcadlo, které by mělo být dostatečně velké, aby bylo možné prohlédnout si v něm celou postavu. K praktickým doplňkům patří i věšáčky na klíče od garáže, domu či sklepa. Nezapomínejte na dekorace a předložky. Jednu lze umístit před bytové dveře, slouží k očištění obuvi před vstupem a dekorativní uvnitř. Zvlášť v zimě máte-li položenou dlažbu, kdy po vyzutí může chladit, bude kobereček příjemným pomocníkem.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top