skip to Main Content
Nevěrný partner - ilustrační foto

Do každého vztahu se občas vkrade krize, vše neklape přesně dle našich představ. Ovšem nevěra to je jiné kafe a rozhodně nejde o nic příjemného. Nezřídka nevěra zasáhne člověka velmi hluboko a má za následek rozpad vztahu či manželství. Ne vždy tomu tak musí být.

Záleží na tom, zda šlo o jednorázovou záležitost a dotyčná osoba toho lituje nebo zda šlo o záležitost dlouhodobou a investovány byly i city. Rozhodně nejde o nic jednoduchého a někdy jsou všechny rady marné, protože emoce dokáže kočírovat opravdu jen málokdo. Přesto se vám pokusíme poradit a možná, že si z toho něco vezmete k srdci.

Změna chování

Časté výmluvy, pozdní příchody, nový parfém, stylové oblékání, ztlumené nebo úplně vypnuté tóny na telefonu, telefon schovaný, telefon na WC, dobrá nálada, spokojenost a celková náhlá změna. Možná jste si toho dřív nevšimli, ale nyní to začíná dávat smysl. Skládanka do sebe zapadá. Možná vám něco naznačuje intuice, ale nechcete být paranoidní, nechcete si to připustit a doufáte.

Pozor na emoce

V okamžiku, kdy to víte už jistě, chce se vám křičet, plakat, nadávat, chrlit vulgární slova, možná mu nebo ji vlepit facku, prostě něco, čím si ulevíte. Vnitřní bolest, šok, obava, co bude dál, vše se to ve vás bije. V afektu člověk řekne věci, které by jinak vůbec neřekl, proto je lepší pokusit se převzít otěže do svých rukou a ovládat se – víme, že je to strašně těžké, ale pod tlakem emocí stejně nic kloudného neřeknete a nevymyslíte. Zkuste si uvědomit jeden fakt – vinu na nevěře nenese pouze nevěrník. Pokud nejde o chronického sukničkáře samozřejmě. Zřejmě se ve vašem vztahu vyskytla trhlina a nevěra je důsledek.

Hovořte spolu

Jen díky konverzaci na úrovni dvou dospělých jedinců se pohnete z místa. Stojíte-li o to, aby se vaší duši ulevilo a pohnuli jste se někam dál, nic jiného než se tím prokousat vám nezbude. Ptejte se, vyslechněte i svého partnera. Každý nevěrník ocení, když uvidí, že se snažíte situaci řešit logicky a s noblesou. Patrně budete mít na srdci mnoho otázek, ale zase na druhou stranu se v tom nenimrejte každý večer a rozhodně by neměly padat urážky a obviňování.

Nebuďte submisivní

Rozvaha a klid jsou správné, ale zase pozor na to, ať nejste příliš submisivní. Vysvětlete partnerovi, jak moc vás ranil, jak vás zarmoutil a vysvětlete mu, jak se cítíte. To, že s někým dokážeme hovořit nad věcí, neznamená, že souhlasíme s tím, jak se zachoval a padneme před ním na zadek. Pokud se rozhodnete, že partnerovi odpustíte a začnete společně makat na novém začátku vašeho vztahu, neznamená, že se mu zcela oddáte jako díky, že jsi zůstal.

Trpělivost přináší růže

Pokud se společně dohodnete na rozumném východisku, budete tak či onak potřebovat hromadu trpělivosti. Tak snadné to bohužel není. Jestliže si partner svou chybu uvědomil a byla to i pro něj lekce, neupírejte mu jako trest sex. Leda to tak budete opravdu cítit, že s ním spát nechcete – pak se nenuťte. Ovšem pokud ho jednou vezmete na hůl, nevracejte se k tomu, nepřipomínejte a nevyčítejte. Jedině tak můžete pokračovat ve vztahu dál. Nikdy už to nebude takové, jako to bylo dřív, ale to může to být ještě lepší.

Zapracujte na svém sebevědomí

Taková událost otřese i největším tvrďákem. Budete muset zapracovat na svém sebevědomí, ale ne na úkor partnera. Skočte si ke kadeřnici, na kosmetiku, dejte se na cvičení nebo začněte pěstovat nějaký koníček. Určitě neplánujte odplatu, jste lepší, než si myslíte! Začněte, se starat o své vlastní JÁ, naučte se mít rádi – nikdo jiný to za vás neudělá. A jediná správná investice je investice do sebe.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top