skip to Main Content
Křesla z ratanového nábydku na zahradě.

Mít svou malou oázu klidu, kde je dovoleno jen a pouze poctivě lenošit, klábosit, popíjet odpolední kávičku či večerní drink, a slupnout nějakou tu laskominu, to je sen každého z nás. Ať už si takové místo pro odpočinek a relaxaci vytvoříte na chalupě, zahradě, terase či balkónu, rozhodně se neobejdete bez pohodlného zahradního nábytku, který atmosféře čerpání nové energie dá teprve tu správnou šťávu. A pokud si jej pořídíte z umělého ratanu, pak už vašemu posedávání či polehávání na čerstvém vzduchu nic nestojí v cestě.

Zahradní nábytek z umělého ratanu – výhody které překvapí

Zahradní nábytek z umělého ratanu to není jen nevrzající pohodlné posezení. Umělý ratan je k nerozeznání od pravého ratanu, ovšem s více než nadčasovým vzhledem a výhodami. Nemusíte se trápit s jeho sklízením před deštěm, vůbec mu totiž nevadí a ani trochu neublíží letní deštník ani podzimní průtrž mračen. Je vysoce odolný proti rozmarům počasí, a tak pokud se rádi usadíte na své zahrádce i v chladnějším počasí, nemusíte zahradní nábytek z umělého ratanu ani zazimovávat. Říkáte si: „cože?“. Ano, opravdu to není překlep – nábytek z umělého ratanu totiž bez problémů a ztráty na své kráse či kvalitě, přečká venku nejen na dešti, ale také na mrazu. Sněhová přikrývka mu také neublíží, i když na sněhu by už seděl asi málokdo. Umělý ratan je materiál do extrémních podmínek, a to i slunečných dní, kdy paprsky rozpalují a běžné materiály blednou. Z umělého ratanu budou navíc ostatní blednout závistí, protože tomu slunce barvu rozhodně neubere, vyniká totiž svou barevnou stálostí.

Údržba nábytku z umělého ratanu

Jak na údržbu umělého ratanu? Jednoduše! Není totiž nic jednoduššího, než vzít zahradní hadici, nebo kyblík s vodou, a nábytek bez problémů osprchovat a nechat volně oschnout. Tak jej snadno zbavíte prachu, pylu či různých nečistot například ze stromů. Pokud je zašpiněný více, stačí namočit, pak omýt měkkým hadříkem vodou se saponátem a znovu opláchnout proudem vody. A jediné na co nesmíte opravdu zapomenout? No přeci před samotným očistným procesem sundat podsedáky :)

Zahradní nábytek z umělého ratanu využijete i v interiéru

Zahradní nábytek z umělého ratanu má širokou škálu použití. Pro svůj elegantní vzhled, praktičnost a vysokou kvalitu provedení, stejně jako odolnost a životnost, se hodí nejen na zahradu, ale také do vlhkého prostředí jako sauny, koupelny či zimní zahrady. Využijete je u bazénů a určitě je potkáte i v kavárnách, lázních či wellness centrech a hotelích, protože jich funkčnost je opravdu více než pestrá. Možná jejich kouzlu propadnete natolik, že si je pořídíte i domů do obývacího pokoje. Vybírat totiž můžete nejen jídelní sady, židle, křesla, ale také lenošky, pohovky a to vše různě kombinované s pohodlnými podsedáky či polstry.

Teď už stačí jediné – vybrat si ten svůj nábytek z umělého ratanu pro příjemné lenošení. Kdekoli. Nic totiž nebrání tomu, přenést si ho kamkoli chcete: je totiž lehký a skladný, zkrátka dokonale elegantní.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top