skip to Main Content
Jak se zbavit mravenců

I když mravenci nepatří k nebezpečným škůdců, rozhodně patří k nejtrvalejším a v mnoho případech i nejpočetnějším. Proto by se měl problém s mravenci řešit co nejdříve, než se rozrostou v několika tisícovou kolonii.

Prevence proti mravencům

Otřete všechny povrchy silným dezinfekčním prostředkem, abyste zabránili, že mravenci budou moci sledovat cestu ke zdrojům potravy. Pravidelně vysávejte, zvláštní pozornost věnujte soklům a pod nábytkem. Udržujte koš na odpadky uzavřený a často ho vynášejte. Potraviny řádně skladujte ve vzduchotěsných obalech. Utěsněte vstupy, aby nemohli procházet prasklinami v oknech, dveřích a stěnách. Zabraňte stromům a keřům v tom, aby vytvářely most k vašemu obydlí a přesouvaly vegetaci.

Poznejte svého nepřítele

Návnady zabíjejí obrovské množství mravenců. Když všechno půjde dobře, mravenci udělají tvrdou práci za vás a donesou zabijáka přímo do kolonie. Skupina mravenců faraonů mívá více královen, pokud jsou narušeni, královny se rozdělí do mnoha rozptýlených kolonií a váš problém se může exponenciálně znásobit.

Přírodní způsob jak se zbavit mravenců

  • Čistič na okna a tekutý prací prostředek

Kombinace čistícího spreje na sklo s tekutým prostředkem může pomoci odradit mravence od vstupu do vašeho domova. Odstraní feromonovou stopu, kterou po sobě zanechají při chůzi. Smíchejte je a stříkejte na oblast, kde se zdá, že se mravenci shlukují nebo procházejí.

  • Mýdlo na ruce

Pokud vám vůně čističe vadí, stačí i mýdlo, které také odstraňuje feromony.

  • Pepř

Vzhledem k tomu, že mravence podle všeho dráždí vůně pepře, můžete to vyzkoušet jako odstrašující prostředek. Tento způsob je zcela přirozený a bezpečný. Posypání pepře kolem soklů a za zařízení může pomoci udržet mravence na uzdě.

  • Máta peprná

Ta je přírodní odpuzovač hmyzu, který může být velmi účinný při odpuzování mravenců a dalších škůdců, jako jsou komáři.

Smíchejte 10 až 20 kapek mátového esenciálního oleje s 2 šálky vody. Nastříkejte směs kolem soků a oken. Nechte zaschnout. Stejně jako většina éterických olejů uchovávejte peprmintový olej mimo dosah domácích zvířat, zejména koček. Můžete vyzkoušet i hřebíčkový, skořicový nebo jejich kombinaci.

  • Čajový olej

Olej z čajovníku odpuzuje a zabíjí škůdce. Smíchejte 5 až 10 kapek oleje z čajovníku s 2 šálky vody a použijte jako sprej. Můžete také namočit vatu nebo odličovací tampony a umístit je tam, kde jste viděli mravence. Pokud je vůně příliš silná, zkuste vyrobit směs, kterou kombinujte ještě s mátovým olejem a vodou.

  • Bílý ocet

Smíchejte 1 šálek octa a 1 šálek vody. Pokud uvidíte mravence, poprašte ho roztokem. Bílý ocet zabíjí mravence a také je odrazuje. Můžete otřít povrchy u oken, podlahy a další místa. Mravenci mohou cítit ocet i poté, co zaschne, ale vůně nezůstane zřetelná pro většinu lidí.

  • Citrónová šťáva

Stejně jako ocet i šťáva z citrónu ničí vůně, kterou mravenci sledují. Zkuste namíchat roztok 1 dílek citrónové šťávy s 3 dílky vody. Nastříkejte do oblastí, kde jste je viděli. Stejně funguje i pomerančová šťáva.

  • Skořice

Skořice je skvělá volba. Když mravenec vdechuje skořici, dusí se a umírá. Můžete použít mletou a posypat kolem jejich výskytu. Skořicový éterický olej je také dobře odpuzuje. Smíchejte několik kapek skořicového oleje s vodou.

  • Kukuřičný škrob

Nasypte škrob na místa, kde se mravenci vyskytují. Můžete smíchat s cukrem. Nezemřou sice okamžitě, ale nanosí potravu do kolonie a můžete vyhubit značné množství. Škrob nedokážou strávit a nakonec umírají.

  • Jedlá soda a práškový cukr

Smíchejte jedlou sodu s cukrem. Bude to pro ně lákavé, sladké a odnesou si zabijáka přímo do kolonie. Po požití uvnitř jejich těl dochází k malému sopečnému výbuchu.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top