skip to Main Content
Luxusní lamelová podlaha

Rekonstruujete dům či byt nebo jste se jen rozhodli vyměnit podlahové krytiny? Výběr nové podlahové krytiny je značně náročná investice, proto je vhodné předem vše řádně zvážit. Skloubit by se měla jak estetická, tak praktická stránka. Určitě se vyplatí investovat do kvality, odolnosti, praktičnosti – podlahy z moderních materiálů dnes kombinují všechny uvedené aspekty.

Výtečným materiálem je například vinyl. Vinylové podlahy jsou nenáročné na údržbu, designově přitažlivé a hlavně odolné. Dříve než učiníte finální rozhodnutí, popřemýšlejte nad vašimi prioritami. Každá jednotlivá místnost má odlišnou charakteristiku, a také záleží na tom, kdo a za jakým účelem bude místnost obývat.

[av_gallery ids=’4080,4081,4082′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’portfolio‘ columns=’3′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’avia_lazyload‘ av_uid=’av-3j2eql‘] [av_hr class=’invisible‘ height=’20‘ shadow=’no-shadow‘ position=’center‘ custom_border=’av-border-thin‘ custom_width=’50px‘ custom_border_color=“ custom_margin_top=’30px‘ custom_margin_bottom=’30px‘ icon_select=’yes‘ custom_icon_color=“ icon=’ue808′ font=’entypo-fontello‘ av_uid=’av-2m54zh‘]

Charakteristika vinylových podlah

Určitě se dva dospělí lidé budou orientovat podle jiných kritérií, než rodina s dětmi či domácími mazlíčky. Moderní vinylové podlahy jsou odolné, pevné a vizuálně pestré. Mohou imitovat dřevo, ale i jakýkoliv jiný materiál a dekor. Chcete-li mít podlahu, kde se nemusíte strachovat ze škrábanců, rozlitých nápojů a jiných skvrn, pak svému interiéru dopřejte vinyl. Jde o velmi praktickou podlahovinu, jež vdechne jakémukoliv prostoru moderní a útulné zázemí. Snese i namáhané místnosti, jako je dětský pokoj, kde se odehrává většina aktivit dětí.

Čtěte také: Vinylové podlahy v interiéru a jejich klady

Vinylová podlaha a design

Při výběru podlahy do té či oné místnosti je nejčastějším požadavkem atraktivní vzhled a snadná údržba. Právě tyto požadavky vinylové podlahy splňují. Navíc jsou velice variabilní, protože dokážou napodobit dlažbu, dřevo, kámen, korek či dokonce textil. Jestliže jste někdy toužili po dubové podlaze, ale cenově je to pro vás nepřijatelné, pak díky vinylu si lze splnit i tento sen – úžasně imitují přírodní materiály.

V roli, dílcích i lamelách

Vinyl se vyrábí z přírodních solí, směsi etylenů a chemických změkčovadel, podobně jako PVC. Prodává se v rolích, ale i dílcích či lamelách. Závisí to na množství přidaného změkčovadla. Více změkčovadla = měkčený vinyl v rolích. Méně změkčovadla = dílky nebo lamely. Vinyl je možné opatřit díky technologiím digitálního tisku jakýmkoliv dekorem (dokonce i 3D tiskem).

Nevadí mu ani podlahové vytápění

Uvažujete-li nad podlahovým vytápěním, pak věřte, že i zde je vinyl skvělou podlahovinou. Je dostatečně pružný, tvrdý, příjemný na došlap, neklouže, snižuje hluk a vizuálně i pocitově hřejivý. Jeho údržba je jednoduchá, stačí jej setřít mopem. Vlhko a voda vinylu neublíží, proto se dá bez obav použít i do koupelny a toalety.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top