skip to Main Content
Pohoda na balkóně - ilustrační foto

Už se vám někdy stalo, že jste v sobotu k večeru přemýšleli, co s nakousnutým večerem, když venku je tak krásně? Máte-li balkón, pak jásejte. Můžete si totiž vytvořit svou malou oázu klidu a pohody. Vůbec nevadí, že nemáte zahrádku – alespoň vám odpadne starost s vypléváním záhonu, sekáním trávy, uskladňování zahradního nářadí a další práce a povinnosti vyplývající z vlastnictví zahrádky. Balkon k příjemnému posezení bohatě vystačí.

Během krásného počasí zůstává sedět doma asi jen málokdo. Zkrátka člověka to táhne ven. Hlavně o víkendech, kdy většina touží jet na výlet, rochnit se v bazénu a večer posedět s přáteli, grilovat, vypít skleničku dobrého moku. Zatímco během dne se člověk zabaví, navečer už se stahuje blíže svému obydlí. Právě v tento okamžik je balkón ideálním řešením.

Balkónová pohoda rychle a snadno

  • Zkrášlit si místečko, kde chcete trávit odpočinkový čas, nemusí být složité. Stačí, když si koupíte proutěné či bambusové rohože, které umístíte na balkónové zábradlí (získáte tak soukromí).
  • Na podlahu můžete položit dřevěné nášlapné čtverce, případně pro snadnější i levnější variantu koupit zelený koberec pro venkovní účely – imitace tráva.
  • Určitě se vyplatí zasadit do truhlíku i pár voňavých bylinek (máta, levandule, bazalka) a kytičky, které dodají potřebnou pestrost a barevnost.
  • Dnes lze koupit i malý zahradní (balkonový) nábytek, kde nechybí třeba i slunečník, budete-li chtít vychutnat odpolední kávu ve stínu. Podle velikosti balkonu si můžete pořídit i polohovací lehátko. Posezení na balkoně má skutečně své nezaměnitelné kouzlo. Máte-li stříšku či lodžii, můžete sedět na balkoně, i když venku zrovna sprchne.

Grilování na balkoně? Proč ne…

Samozřejmě grilování na balkóně má svá pravidla. Nelze očekávat, že se vás sejde na jednom balkoně deset či více osob. Balkon je většinou určen pro maximálně 4 osoby. Co se grilu týče, tak naštěstí dnes existují malé stolní grily, jež umožňují připravit stejně chutné pokrmy, jako z grilu velkého. Na jeho provoz se používá speciální dřevěné uhlí, které nečoudí, nepáchne a neobtěžuje sousedy – nevznikne panika a nestane se, že vás hasiči spláchnou proudem vody. Případně lze využít malý elektrický gril, který se běžně v domácnostech používá. Stále je to lepší než sedět s hlavou v dlaních a přemýšlet, co se sobotním večerem, když venku je tak úžasně a vám se ještě nechce spát.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top