skip to Main Content
Starý dům i garáž - ilustrační foto

I malá garáž skýtající kolem 25 metrů čtverečních se může proměnit v malý, ale moderně zařízený domek pro hosty či dospívající děti, jež mají v plánu vylétnout z rodinného hnízdečka a osamostatnit se.

Garáž se dá proměnit v obytný interiér, a tím nemáme na mysli rozhodně pouze úklid největšího nepořádku, hodit na podlahu koberec a umístit postel s TV stolkem a televizí. Standardní garáž čítající přibližně 25 metrů čtverečních lze proměnit v plnohodnotný domek.

Pro koho je domek z garáže vítaným řešením?

Máte-li početnou rodinu a očekáváte setkání jejích členů, pak vám domek z garáže rozhodně žádnou ostudu neudělá, coby domek pro hosty. Nicméně stejně tak je možné domek využít i pro dospívající děti, jako první samostatné bydlení. Dopřejete jim volnost a kýženou svobodu, přitom je budete mít pěkně na očích.

Domek z garáže vám ušetří peníze

Vezmete-li přestavbu garáže na domek hezky od podlahy, či jak se praví z gruntu, bude to stát sice nemalou korunu, ale pořád to vyjde levněji než stavba malého rodinného domku či koupě garsoniéry. Důležitým aspektem je ponechat prostoru vzdušnost a volnost, tedy velmi skromně volit veškeré zařízení a předem dobře zvážit jejich umístění.

Malý, ale šikovný

Je-li garáž menší než zmiňovaných 25 metrů čtverečních, případně pokud se vám to i tak zdá být velmi málo, pak většina garáží konstrukčně umožňuje stavbu vyhnat trochu do výšky, což umožní vystavění patra uvnitř domku. Takové podkroví je pak jako stvořené pro patro na spaní či relaxační prostor.

Patrně nejsložitějším prvkem přestavby je instalace koupelny a toalety, tedy sociálního zařízení. Nicméně jde o nezbytný krok, bez kterého se žádné bydlení neobejde. Tudíž bude potřeba i vedení kanalizace a potrubí.

Jak domek vybavit?

Vnitřní prostory můžete vybavit chytrými úložnými prostory, nikoliv standardním vybavením. Ale to už je čistě osobní preferencí. Pokud má člověk napjatý finanční rozpočet, může takový domek z garáže zařídit i vybavením z druhé ruky. Dnes je to dokonce hit, posbírat harampádí z garáží, půdy, stodoly a předělat je na plně funkční vybavení domácnosti. Nechybí-li vám kreativita a máte šikovné ruce, můžete poměrně hodně ušetřit.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top