skip to Main Content
Kolo jako dekorace

S prvními slunečními paprsky mnoho cyklistů vytahuje svá zazimovaná kola. První, co je potřeba udělat je kontrola a seřízení. Nebylo by asi příjemné zjistit v půli cyklo výletu, že nelze kvůli nějaké poruše pokračovat dál v jízdě. Kromě stavu kola je vždy potřeba předem naplánovat trasu a podle toho použít i další cyklistické doplňky: láhev, držák na láhev, počítadlo najetých km, GPS, zámek, hustilka, brýle, helma apod.

K cyklistice nepatří pouze kolo a zmiňované doplňky, ale i vhodný oděv a obuv. Jízdní kolo má svou dlouhou historii. Potřeba usnadnit si práci, dostat se z bodu A do bodu B rychleji a pohodlněji vedlo lidstvo k mnoha převratným vynálezům, jízdní kolo zde patří také. Někdo považuje jízdu na kole za své hobby, jiný každodenní nutnost.

Nepostradatelný pomocník – jízdní kolo

Jízdní kolo dnes už využíváme v každodenním životě. Někdo na něj usedá jen příležitostně, další jej využívá každý den. Pořizujeme je už malým dětem, jednak pomáhají rozvíjet pohybové schopnosti dítěte, a také jde o bezva zábavu. V neposlední řadě slouží i jako dopravní prostředek. Mnoho lidí kolo s oblibou využívá pro rodinné výlety. Ovšem kolo využijete i na chatě, kdy máte daleko obchod s potravinami nebo při dojíždění do práce v menší obci, kde autobus nejezdí často.

V poslední době se kolo stalo oblíbeným dopravním prostředkem i ve velkoměstech, protože nikomu se nechce tvrdnout v dopravní zácpě a sedět v autobuse. Dokonce v některých částech města se jinak než pěšky nebo na kole nedostanete do centra města. Jde především o historické části, kde auta nesmějí. Že bydlíte v bytě a nemáte ve sklepě na kolo místo? To vůbec nevadí, kolo poslouží i jako nepřehlédnutelná interiérová dekorace.

Dopravní prostředek i originální dekorace

Cyklistika se těší velké popularitě a lidí, kteří si jízdní kolo pořizují, přibývá. Dávno neplatí, že kolo stojí někde v šopě a čeká na své využití. Kolo mají mnozí rovnou jako dominantu obývacího pokoje. Designový držák na kolo umožňuje jeho pohodlné zavěšení, takže můžete mít svůj každodenní dopravní prostředek přímo nad sedací soupravou ve vašem obýváku.

S takovouto originální dekorací, která nalezne využití i v každodenním životě se většinou setkáte v loftových bytech či bytech ve stylu industrial. Dokonce přibývá bydlení v garážovém stylu, které je typické pro kontejnerové bydlení – tedy bydlení postaveno s přepravních kontejnerů. To pak není výjimkou mít v domě nejen kolo, ale i motorku či dokonce automobil.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top