skip to Main Content
Jaro volá po úklidu a rekonstrukci interiéru

Jaro volá po úklidu a rekonstrukci interiéru.Přemýšlíte o tom, že pustíte k sobě domů jaro a vnesete tam tak dávku nové energie a svěžesti? Jak na to díky barvám a trendům vám prozradíme v dnešním článku.

Přemýšlíte o tom, že pustíte k sobě domů jaro a vnesete tam tak dávku nové energie a svěžesti? Přestože paní zima svou vládu ještě zcela nevzdala a ledasčím nás může stále překvapit, jaro už je zkrátka cítit ve vzduchu. Proč si nevnést tedy kousek jarní svěžesti i do svého domova.

Výhodou jarního úklidu je právě načasování na období prvních slunečních paprsků, jež dodávají energii a optimismus, snad i právě proto uklízíme a předěláváme své domovy tak zvesela. Jarní měsíce patří k těm nejpříjemnějším, protože po dlouhé zimě se opět probouzí k životu příroda a těšit se můžeme jak z barev, pučících stromů tak květin.

Příroda v interiéru

Použití přírodních materiálů je stále velmi oblíbené. Ať už se jedná o kuchyň, ložnici, halu či obývák. Několik let se designéři zaměřují na využití právě těchto materiálů, a to dokonce i na méně očekávaných místech, jako jsou koupelny. Hlavním tematickým prvkem i pro tento rok zůstane „EKO styl“. Hojně budou využívány materiály, jako je dřevo, korek a kámen. Z barev budou kralovat zemité tóny hnědé, zelené, ale i pískové či hořčicově žluté. Zeleň a jiná forma přírody se bude s oblibou přenášet do interiéru. A to v podobě zimních zahrad či interiérových zelených stěn.

Do kuchyně pak bylinky různého druhu. Vybavte svou domácnost květinami v různorodých závěsných květináčích, truhlíkách a netradičních nádobách. Pěstujte například kadeřavou petržel ve starší konévce na čaj apod. Důmyslněji propracovaný bude i nábytek z palet, který byl doposud považován za DIY materiál. Nově však získá luxusnější podobu. Stejně tak oblíbené budou dřevěné bedýnky na zeleninu, proutěné košíky a další přírodní materiály.

Open space prostory

Nemáte-li ještě doma prostor určen výhradně pro chvíle odpočinku, pak začněte přemýšlet nad jeho umístěním. A to nejen z důvodu jarní únavy. Pro nedostatek místa v malých bytech lze pro tento účel opticky odlišit jen jeden kout v místnosti. Takový koutek můžete odlišit vytapetováním či obložením (opět nesmí chybět příroda), polička na knížku, pohodlné křeslo, malý stoleček, lampička. Ať už budete poslouchat hudbu, číst, háčkovat nebo jen dřímat. Oddělit toto místo lze i pomocí skládacího paravánu. Čím dál větší oblibě se těší „open space“ interiéry, tedy prostory, které pojí více části bytu dohromady. Nejčastěji je to kuchyň s jídelnou a obývacím prostorem, ale i obývák právě se zmíněným odpočinkovým koutkem či hala s pracovnou apod.

Jarní dekorace

Závan jara do vašeho bydlení pomohou vnést nejen barvy, rostlinky, ale i veškerá přírodní dekorace. Neváhejte si z procházky přinést různé větévky, klacíky, travinu, kamínky. Tradiční jarní dekorace patří nejen do interiérů zařízených ve venkovském stylu, ale i do moderně vybavených domů a bytů. Do oken či na dveře pověste věnce, látkové slepičky, ptáčky, dřevěné vyřezávané kytičky, zajíčky, kohouty. Fantazii se zkrátka meze nekladou, ale pamatujte na střídmost – všeho moc škodí.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top