skip to Main Content
Několik sáčku na čaj na zahradě

Bez šálku dobré kávy nebo čaje si už neumíme svůj život představit. Jedná se v podstatě o každodenní rituál prováděný buď ráno, nebo kdykoliv během dne. Káva i čaj jsou velmi populární nápoje. Budeme-li se chtít bavit o zdraví, pak se zastavíme u čaje, protože právě ten má mnoho blahodárných účinků. Čaj si můžete připravit buď sypaný, nebo v čajovém sáčku a právě o těch bude dnešní článek. Přípravou čaje a jeho vypitím to ještě zcela nekončí. I čajové sáčky lze ještě dál mnohostranně využít.

Čajové sáčky na zahradě

Čajové sáčky po vylouhování nevyhazujte. Jsou ideálním pomocníkem na zahradě, kdy pomohou v půdě udržet živiny, ochrání rostlinky proti škůdcům a v neposlední řadě napomáháte recyklaci. Čajové lístečky mají v sobě ukryto mnoho vitamínů a živin, které jsou skvělými prostředky na hnojení půdy. Proces rozkladu čajového sáčku probíhá delší dobu (až šest měsíců), proto se živiny do půdy dostávají postupně a hluboko, aniž byste půdu poškodili.

Neškodí ani užitečným žížalám, takže bez obav. Umístíte-li čajové sáčky do blízkosti kořenů rostlin, udržíte tím v půdě více vody, což urychlí rostlince její vývoj. Mimo jiné zabraňují růstu plevele – zakopejte čajové sáčky tam, kde se u vás na záhonku vyskytuje v hojné míře plevel. Na zahradě mají čajové sáčky velmi široké využití.

Čajovými sáčky proti škůdcům

Sáčky po čaji
Využití použitých sáčků od čaje

Proč používat na otravný hmyz, myši či mravence chemii, která zamoří okolí? Zkuste to na ně použitými čajovými sáčky. Nemají rádi především silně aromatické vůně, jako je například levandule. Patrně je zcela nezlikvidujete, ale rozhodně se jim u vás líbit nebude. Jestliže máte vy nebo sousedé kočku, která leze do květináčů a okusuje rostlinky, pak vybavte květináč opět čajovými sáčky. Ani kočky nemají rády čajové aroma a zabráníte tím, aby tam lezly.

Přírodní deodorant

Jestliže hledáte cesty, jak se vyhnout chemii, pak jsou mimo kokosového oleje nebo citrónové šťávy skvělým pomocníkem i čajové sáčky. Pohlcují zápach a ve vlhkém stavu jsou ideálním deodorantem. Osvěží pokožku a dodají příjemný pocit. Vhodný je zelený čaj. Použité čajové sáčky znovu zalijte horkou vodou a v tomto vývaru chodidla namáčejte. Nohy budete mít jemné a zbavené bakterií způsobujících zápach.

Použijte je znovu v kuchyni

Ochutit jimi můžete rýži i těstoviny. Vložte použitý sáček heřmánkového nebo jasmínového čaje do vody, kde vaříte rýži či těstoviny – příloha tak získá lehký exotický nádech.

Zatočí s kruhy pod očima

Taniny – trpké třísloviny, jež obsahuje zejména černý čaj, stahují cévy, tudíž zmírní tmavé kruhy pod očima. Maska z chlazených čajových sáčků po dobu 15 minut opakovaná minimálně jednou týdně bude pro vás to pravé ořechové.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top