skip to Main Content
Výběr kuchyňského robotu - nesnadný úkol - ilustrační foto

Rádi vaříte a pečete? Připravujete smoothie, saláty a dipy? Pak vám právě kuchyňský robot může přijít vhod. Jeho hlavní předností je, že sdružuje více kuchyňských spotřebičů, které pak nemusíte kupovat samostatně. Ušetříte tak prostor i peníze. Nabídka kuchyňských robotů je dnes však široká a je těžké mezi nimi najít kvalitní produkt, který splní vaše požadavky. Poradíme vám, jak si ho vybrat.

Jaké funkce potřebujete

Kuchyňské roboty se vyrábějí ve dvou stylech. V prvním případě robot funguje i bez vaší přímé asistence. Zapnete tlačítko a robot mixuje, šlehá, míchá, hnědá, krájí, krouhá atd. Druhou možností je pořízení robotu, který kombinuje tyčový mixér s dalšími nástavci a miskami. Funguje stejně spolehlivě. Spíše záleží na vás, jaký styl preferujete.

Před koupí si položte otázku, na co vše plánujete robota využívat. Pokud například melete maso, poohlédněte se po robotu s mlýnkem nebo alespoň s dobrým sekáčkem. Když naopak vůbec neodšťavňujete ovoce či zeleninu, je pro vás zbytečný robot s odšťavňovačem, protože tuto část vůbec nevyužijete a bude jen zbytečně zabírat místo ve vaší kuchyňské skříňce.

Rozhoduje i výše investice

Kuchyňské roboty jsou dražší a levnější. Cena se většinou odráží v jejich výbavě a kvalitě zpracování. Dražší roboty jsou z odolnějších materiálů. Nejsou pouze plastové, ale většinou alespoň částečně nerezové. S přístrojem pak nemusíte zacházet tak šetrně. U levného spotřebiče se většinou rychle otupí nože nebo odejde motor. Před koupí si proto přečtěte recenze na internetu, které mohou vaše rozhodnutí výrazně usnadnit.

Myslete na dostatečný výkon

Kuchyňský robot není pouze o nabízených funkcích. Rozhodujícím atributem pro jeho komfortní používání je výkon, který by měl být minimálně 500 W, doporučujeme spíše alespoň 1000 W. Pak je robot rychlejší a zaručí lepší výsledky při šlehání, hnětení, mixování i strouhání.

Speciální funkce nadchnou hospodyňku, ale nepotěší vaši peněženku

Robot ve standardní výbavě zvládá míchat, šlehat, mixovat a sekat. Bývá vybaven také několika nástavci na strouhání. Do nadstandardního vybavení patří například mlýnek na maso, u které si ho můžete volit i hrubost mletí, odšťavňovač, mlýnek na kávu nebo na mák.

Pohlídejte si dostatečnou velikost nádoby (často jsou součástí nádoby dvě). Oblíbená je funkce planetárního míchání, kdy se robot s metlou dostane i na hůře dostupná místa. Z nadstandardních funkcí oceníte také pojistku proti přehřátí či spuštění.

Hodnocení článku

1 komentář k zobrazení

  1. Dobrý den, já bych vám radila robot Bosch, mám ho osobně a jsem s ním velice spokojená, protože obsahuje mlýnek na maso, strouhá, šlehá, hněte třeba těsto na vánočku, knedlíky atd. dále má struhadlo na plátky a hranolky, ale hranolky se mi moc nelíbí jinak vše na 100%. Doufám, že jsem vám alespoň trošku poradila. Přeji příjemný večer Modrá

Napsat komentář

Back To Top