skip to Main Content
Zmatek v kabelech

Máte doma milujícího a milovaného manžela, který jako správný chlap propadl kouzlu elektronického světa a tak se vám všude po bytě válí a plazí nevzhledné kabely? Nakupovat televizi, hrací konzole a spoustu dalších nezbytností, kterým čouhá kus kabelu, vašeho muže zaručeně baví, ale postarat se o zakrytí kabelů, na to už tolik nespěchá? Nezoufejte, poradíme vám, jak tuto prácičku zvládnout za něj a ještě na jedničku!

Podlahová lišta umí kouzla

Pokud se zrovna stěhujete, stavíte či rekonstruujete, pak je nejlepší chytře ukrýt všechny kabely pod podlahu do speciálních lišt z hliníku či plastu a sfouknout tak prácičku jedním vrzem. Jestliže podlahu už máte a kabely vám doma bují jako houby po dešti, i tak podlahovou lištu využijete – chytře ji můžete ukrýt pod lišty ochranné, které zakrývají předěl mezi podlahou a zdí. Není to žádná složitá práce, zvládne ji i šikovná manželka. No a jestliže se zrovna u vás žádná plovoucí podlaha nenajde, vůbec nevadí. Speciální lišty jdou také snadno připevnit přímo na podlahu, třeba z parket či linolea, ale také díky speciální snímatelné nálepce bezpečně nalepit přímo na zeď či skříň a vaše kabely tak budou bezpečně uloženy mimo dosah dětí, domácích mazlíčků, ukryty před možností vlastního poškození či úrazem ze zakopnutí. A pokud si rozumíte s vrtačkou, můžete je snadno i přivrtat, na rozdíl od těch nalepovacích se však už hůře stěhují a vyměňují, třeba za hrubší, když přibude zase nějaký ten kabel navíc.

I šuplík může být řešením

Stačí buď vyčlenit jeden šuplík v obývací stěně, nebo si zkrátka takový úkryt pro kablíky vykouzlit sami, a postačí k tomuto řešení i sada dekorativních krabic. V zadní části jen myslete na otvor pro přívod kabelů a uvnitř už je stačí jen uložit. Přidat k nim do horních šuplíků pak můžete i wifi routery, nabíjecí kabely, zkrátka všechny nezbytnosti. Kabely zůstanou dokonale ukryty, zároveň se však na ně neusazuje prach a především v případě potřeby snadno najdete, který je který.

Pořiďte kabelům slušivou „kabelku“

Nechcete-li se trápit s lepením ani vrtáním lišt, nebo máte kabelů opravdu hodně a prodlužovačky jsou u vás také v hojném počtu jako doma, pak toto elegantní pouzdro na kabely snadno připevníte ke stěně a pod ním ukryjete klubko kabelů před prachem i zvědavými pohledy.

Berte to s humorem

Ideální řešení pro vás, dámy :). Díky speciálním úchytkám můžete kablík vinout i rozpustile po zdi a jen mu jako ozdobu přimalovat, či díky samolepkám nalepit, třeba větve a vykouzlit z něj roztomilý strom či jakoukoli jinou dekoraci.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top