skip to Main Content
Úsporné pračky

Téměř každý už někdy nakupoval do své domácnosti nějaký ten spotřebič. Vybíráme si je podle určitých požadavků, které jsou kladeny na ten či onen spotřebič, ovšem existují společné prvky, podle kterých lze vybírat každý spotřebič. Domácí spotřebiče se dají koupit dnes už nejen v kamenné prodejně, ale online na internetu, což umožňuje důkladné prozkoumání výrobku včetně cenových nabídek.

Právě cena je pro mnohé prvotním vodítkem při výběru. Ne vždy však dokáže levný spotřebič ušetřit finance v rodinném rozpočtu. Cena a vzhled určitě nejsou jediné body, na které se při nákupu soustředit.

Hlasitost

K důležitým vlastnostem spotřebiče patří intenzita hluku, který vydává. V kuchyni to platí obzvlášť, protože právě zde se u jídla setkává rodina. Určitě není příjemné, být rušeni během společné večeře hučením myšky na nádobí, případně hlasitou lednicí. Nezřídka bývá i kuchyně spojená s obývákem, pak by nám hlučný kuchyňský spotřebič kazil sledování televizoru.

Vhodná velikost

Je jedno, jestli vybíráme vysavač, televizor, pračku, lednici – vždy je dobré vědět, jakou zvolit kapacitu/velikost. Jiné potřeby bude mít single člověk, domácnost o dvou osobách nebo více početná rodina s dětmi. V potaz vezmeme i fakt, zda vaříme a pečeme často či jen víkendově. O velikosti rozhodují i m2 na kterých žijeme. Do menšího bytu se hodí zmenšené varianty spotřebičů, které však zvládnou to, co ostatní běžné spotřebiče. Velikost lednice vybíráme i podle toho, jestli chodíme na nákup téměř denně pro čerstvé potraviny nebo upřednostňujeme zásoby na celý týden. Ušetřit místo v domácnosti umí i spotřebiče, které zvládnou více funkcí naráz: pečení a grilování, praní a sušení prádla, chytré kuchyňské roboty apod.

Chytré spotřebiče

Důležitá je úspora. Jak jsme již zmínili, laciný spotřebič může být zrada a nic neušetříme. Kategorie A+ je u ledniček a mrazniček již naprostým standardem, vybírejte proto spotřebiče, které jsou označeny A++ a více. Dokážou ušetřit až polovinu nákladů ve srovnání se spotřebiči nižší kategorie. Ano ty kvalitnější budou o něco dražší, ale ve finále vyjdou levněji. Mimo úspory bychom měli dbát také ochraně životního prostředí. Moderní spotřebiče dokážou ušetřit a nezatěžují svým provozem.

Vzhled spotřebiče

Patrně nebudete všechny spotřebiče do domácnosti kupovat u jediného výrobce, proto se snažte předem uvažovat o tom, jakou budou mít barvu i styl. Dnes jsou k dostání spotřebiče nejen v klasicky bílé barvě, ale i černé, nerez, pastelové barvy, vzory. Co se barevných kombinací týče, vyplatí se opatrnost, méně znamená více a mnohdy bohatě vystačí barevně odlišit pouze jeden spotřebič, který se stane dominantou interiéru.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top