skip to Main Content
Firemní večírek - ilustrační foto

Tu a tam se stane, že musíme na firemní večírek. Zábava, kterou platí náš šéf, má být okamžikem, kdy dojde k uvolněnému povídání si s kolegy při jiné příležitosti, než je podniková kuchyňka či automat na kafe. Ovšem mnohdy stačí malinká chybka a naše kariéra a působení ve firmě je v ohrožení. Jakých chyb se na večírku vyvarovat? Pokud vás to zajímá, pokračujte dál ve čtení.

1.Pozor na přemoudřelé rady

Jdete na večírek, nikoliv pracovní schůzku, proto mějte tento fakt na paměti. I když přesně víte, jak by firma mohla lépe prosperovat, nezačínejte sypat vaše esa z rukávu – mohlo by se stát, že brzy vysypou oni vás.

2.Nikdy nezačínejte tykat

Ačkoliv bude bezvadná atmosféra, nenechte se unést. To, že jste si dali dva panáky na kuráž, není důvod začít říkat nadřízenému „Franto“.

3.Zapomeňte na osobní otázky

Ptát se svého šéfa, co si o vás myslí, jaké má s vámi další plány a jiné otázky osobního charakteru na podnikový večírek nepatří. Zapište si to za uši. A úplně nejhorší by bylo ptát se na zvýšení platu či povýšení.

4.Pozor na přemíru alkoholu

Jedno pořekadlo praví: ve vínu je pravda. Ono je v podstatě úplně jedno, zda jde o víno nebo frťana něčeho ostřejšího. Když se to přepískne s alkoholem, dělají se věci, za které se následující den člověk i stydí. Ušetřete se trapasů a omluv – pijte s mírou.

5.Nevytahujte se

Nevíte-li o čem se začít bavit, zkuste raději něco nudného, jako je počasí než například ukazovat buchty na břiše, biceps, chvástat se kolik zvedáte na bench. Stejně tak nevytahujte pracovní úspěchy a nedělejte ze sebe hogofogo. Je pravda, že nikdo nás nepochválí tak dobře, jako my sami, ale pro tento okamžik se to prostě nehodí.

6.Pozor na sexy kolegyně

Firemní večírky přímo svádí k tomuto kroku. Není nic horšího než nadržený kolega s kolegyní. Sex mezi kolegy může zadělat na pořádný malér a jedno vrznutí by vás mohlo stát kariéru.

7.Mejdanová čísla

Mejdanová čísla, která vám žerou vaši kamarádi a všichni se náramně baví, na firemní večírek nepatří. Nebyla by to zrovna dobrá vizitka.

8.Nebuďte příliš hluční

Řvát na kolegu přes půl místností nebo na kolegyni, jaká je to kost a ať zavrtí zadkem je nemístné, laciné a určitě to o vás nic dobrého vypovídat nebude. Nesnažte se na sebe upozornit za každou cenu.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top