skip to Main Content
Oživení domácnosti - ilustrační foto

Nabyli jste dojmu, že váš byt vypadá stále stejně a chtělo by to nějakou změnu? Jenže do nákladných rekonstrukcí se vám nechce? Pak nezoufejte, protože oživit interiér jde už za pár korun. Stačí jen odkoukat několik snadných triků. Společně se dnes na nějaké podíváme.

Barevné textilie

Mnohdy není zapotřebí pouštět se do nové výmalby za účelem barevného oživení interiéru. Bohatě postačí polštářky, koberečky, nový závěs či záclonky, přehoz na sedací soupravu a jiné drobnosti. Je to poměrně levné a přitom velmi efektivní. Zkusit můžete mátově zelenou, světle modrou, ale i růžovou, která se podlesní době těší velké oblibě.

Barevné elektrospotřebiče

Pokud uvažujete nad novou varnou konvicí, mikrovlnnou troubou a dalšími kuchyňskými pomocníky, zkuste stávající kuchyň oživit barevnými či vzorovanými spotřebiči. V kurzu jsou pastelové barvy, ale i vzory, jako kytičky či puntík.

Hra se světly

Světlo dokáže v interiéru zázraky. Máte-li těžkopádné závěsy, vyměňte je za něco vzdušnějšího. Máte-li doma starý lustr, zkuste jej vyměnit za nějaký novější. V módě jsou teď velké žárovky zavěšené na barevném kablíku či řetízku. Byt prozáří nejen více denního světla, ale i umístěná zrcadla, ty dokážou i opticky zvětšit prostor.

Fototapety

Nemusíte hned běžet pro kyblík s barvou, štětce a malovat. Mnohdy stačí fototapeta, jejíž aplikace nevyžaduje žádné velké přípravy. Stačí jen vybrat vhodný motiv, aby barevně a stylem ladila se zbytkem interiéru a hurá na aplikaci fototapety.

Netradiční kus nábytku

Oživit interiér a celkově jej změnit zvládne i zapomenutý starší kousek nábytku ve sklepě. Pak už stačí jen použít vhodnou barvu, tapetu, nálepku na nábytek a trochu té fantazie. Ať už jde o starou židli, křeslo, komodu, ale i lampu, které můžete vyrobit nové stínidlo. Takový zajímavý a originální kousek se stane dominantou místnosti.

Pusťte domů přírodu

Jestli něco dokáže opravdu oživit interiér a působit útulným dojmem, pak jsou to přírodní prvky. Mušličky, kamínky, větévky, slaměnky, ale i čerstvě řezané kytky v nějaké atypické váze. Oživte okenní parapet tím, že si zaběhnete do zahrádkářství pro nové kytky v květináčích. Zkrátka vše, co se pojí s přírodou.

Obrazy

Jestliže fototapeta není to, čím byste chtěli oživit stěny, pak zkuste obrazy. Moderní obrazy nejsou drahé a umějí perfektně oživit místnost. Pověsit se dají na mnoho způsobů, takže vám zaberou klidně půl stěny.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top