skip to Main Content
Extravagance v bydlení - ilustrační foto

Bydlení se špetkou extravagance (tedy míchání několika stylů dohromady) zaujme především ty, jež se nemohou rozhodnout pro ten či onen styl. Líbí se vám vintage, retro, industriální nebo romantický skandinávský styl bydlení, ale ne a ne se rozhodnout, který zvolit? Pak si vyberte od každého něco.

Občas je potřeba rozbít zažitý stereotyp a porušit pravidla, zkrátka pustit do interiéru krapet rebelství. Extravagantně zařízený interiér zahýbe starými pořádky a vnese do bydlení nový závan svěžesti. Neotřelý a mnohdy až šokující nábytek i doplňky neznamenají nevkus. Ba právě naopak, špetka extravagance dodá interiéru na osobitosti.

Takový interiér vynikne prostřednictvím výrazných doplňků, mícháním stylů, ale vše tak, aby působilo sehraným dojem, že se jeden bez druhého neobejdou. Na první dojem to ve vás může vyvolat pocit chaosu, ale nenechte se zmást. Základem je sladit vhodně materiál, barvy, textilní doplňky, motivy, a pak lze kombinovat různé styly dohromady.

Překvapte barvami

Šťavnatá a jasná barva uprostřed sladěného interiéru překvapí pravděpodobně ze všeho nejvíce. Sáhnout můžete po žluté, růžové, fialové či tyrkysové. Lehké vybočení z barevného schéma je efektivní, ale je potřeba sáhnout ještě po pár stejně barevných kouscích. Mohou to být polštáře, taburet, stínidlo lampy apod. Kontrast oživí a zaujme víc než pokoj přesycený barvami. Pro extravaganci jsou typické nejen nevšední barvy, ale i vzory či materiál, jako je plast, dřevo s patinou, lesklý kov – pozor však na ladění materiálu a stylů. Ne vše se k sobě hodí a bude se doplňovat.

Vtipný design

Stačí jeden jediný kousek originálního nábytku a oživí celý interiér. Skutečný vtip spočívá v nečekanosti. Může se jednat o atypický stůl či komodu, ale i lampu, stojan a další. Prakticky není potřeba se řídit žádnými pravidly, protože důležité je, abyste se pohodlně a útulně cítili především vy. Vždy však pamatujte, že ačkoliv zvolíte retro stůl, vintage komodu, industriální regál, vše by mělo k sobě něčím ladit. Tudíž hledejte nějaké spojovací prvky – materiál, barva apod.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top