skip to Main Content
Tělový peeling - lesklé vlasy - samoopalovák - na nádobí - přípravek proti škůdcům - na to vše se dá použít káva - foto kávy

Kdekdo si nedokáže bez kávy představit ráno. Je povzbuzující, lahodná a zkrátka skvělá. Nejen jako nápoj, ale i do moučníků. Víte však, že její schopnosti sahají ještě mnohem dál? Kávu využijete i v kosmetice, rozzáří barvu květin, harmonizuje čich a mnoho dalšího. Jak lze ještě kávu využít i jinak, než si dát šálek tohoto lahodného nápoje? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Tělový peeling

Namísto drahých kosmetických přípravků s abrazivními složkami vyzkoušejte kávu. Potřebovat budete jednu lžíci mleté kávy a přibližně 40 ml pleťového krému (čím mastnější tím lépe) a jednu lžíci oleje (olivový nebo avokádový). Pak už jen stačí navlhčit tělo i ruce a aplikovat. Jemnými krouživými pohyby proveďte masáž a smyjte vodou. Lze použít na obličej i tělo.

Pro lesklé vlasy

Toužíte-li po hezky lesknoucích se vlasech, pak smíchejte lžíci mleté kávy a lžíci rumu, lžíci kokosového oleje, dva žloutky a trochu teplé vody. Směs vyšlehejte a naneste na umyté polosuché vlasy a nechte 15 až 20 minut působit, poté si umyjte vlasy už jen vodou. Ovšem bude potřeba pořádně vymýt a propláchnout vlasy. Kokosový olej by neměl zanechat na vlasech mastný film – dobře se vpíjí.

Samoopalovák z kávy

Potřebovat budete sedlinu z velmi silné kávy, kterou budete za pomocí vatového tamponu nanášet na pokožku. Pleť se stane jemná, pružná s jemně opáleným nádechem. Lépe tuto proceduru provádět ve sprchovém koutu. Kávu nechte působit 5 až 10 minut, poté opláchněte.

Nádherně modré hortenzie

Jestliže do hlíny přidáte trochu mleté kávy či sedliny, získají hortenzie krásně modrou barvu. Je to proto, že kávová sedlina napomáhá rostlince absorbovat hliník, který způsobí modré květy.

STOP škůdcům na zahrádce

Zatímco lidem káva krásně voní, zahradní škůdci ji nesnášejí. Při pěstování rostlin posypte místa, kde si nepřejete, aby se škůdci vyskytovali kávovou sedlinou. Proti hlemýžďům a slimákům použijte kávovou sedlinu jako bariéru, přes kterou nepolezou.

Čištění nádobí

Kávovou sedlinou lze výtečně vyčistit skvrny na dně kastrolů. Posypte skvrny na dně kastrolů a houbičkou vydrhněte. Nádobí pak už jen stačí opláchnout proudem čisté vody.

Neutralizuje pach

Jestliže se vám i po vymytí zdá, že vaše lednice zrovna nevoní, dejte do spodní části kávovou sedlinu. Pomůže neutralizovat nepříjemné pachy.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top