skip to Main Content
Žena s cigaretou

Že kouření není zdravé a škodí nám v mnoha směrech, pravděpodobně každý ví. Pokud ještě hledáte důvody, proč s kouřením přestat, přinášíme vám pádné důvody, které vám třeba pomohou rychleji se rozhodnout. Kouření je příčinou závažných onemocnění a může i zabíjet. Úplný účinek toho, že nekouříte, nastane, když přestanete kouřit úplně – nejen, že kouření omezíte. I když omezení počtů vykouřených cigaret je také cesta, jak z toho časem úplně ven. Přečtěte si dnes 7 důvodů, proč navždy seknout s kouřením.

Pevnější zdraví

K nejhlavnějším důvodům patří bezesporu vlastní zdraví. Kouření způsobuje zhoubné nádory, to je stará ověřená pravda. Drtivá většina kuřáků onemocní rakovinou dutiny ústní, plic, ledvin, močového měchýře, břišní slinivky, střev a konečníku. Zvažte sami, zda vám kouření stojí opravdu za to. Je to příliš vysoká daň.

Plodnost a vliv na dítě

Nikotin snižuje pravděpodobnost početí nejen u mužů, ale i žen. Jakmile přestane žena kouřit, dochází u ní k zvětšení děložní sliznice a mužské spermie se stávají mnohem silnějšími. Nejvíce kouření ohrožuje samozřejmě vývin plodu. Chcete-li otěhotnět, donosit a porodit zdravé dítě, pak určitě zavčasu sekněte s kouřením.

Větší energie

Skoncujete-li s tímto zlozvykem a přestanete kouřit, pocítíte během dvou až dvanácti týdnů neskutečný příliv energie. Zlepší se vám krevní oběh a energie budete mít na rozdávání. Kapacita plic se zvětší zhruba o deset procent do devíti měsíců od poslední vykouřené cigarety.

Méně stresu

Kouření je závist, kde člověk pociťuje nutkání si zapálit. Snížená hladina nikotinu s organismu v období mezi dvěma cigaretami zvyšuje pocit stresu. Bez nutkání si zakouřit budete rozhodně méně stresováni. Stres zapříčiněný nedostatkem nikotinu je obdobný, jako každý jiný stres.

Kouření ubírá na kráse

Přestanete-li kouřit, zpomalíte proces stárnutí pokožky obličeje a vznik vrásek. Pokožce nekuřáka se dostává více živit, včetně kyslíku. Jakmile přestanete kouřit, bude vaše pleť vypadat zdravěji, jasněji a zkrátka mnohem lépe. Mimo jiné není nic příjemného, když na vás promluví a dýchne kuřák. Nekuřáci mají bělejší zuby a svěžejší dech, jsou méně náchylní na onemocnění dásní a paradentózu.

Finanční úspora

Pokud jste došli až sem a stále váháte, zda s kouřením seknout, pak si spočítejte, kolik vás kouření stojí. Za ušetřené peníze můžete jet na dovolenou, pořídit do domácnosti nový spotřebič, koupit si pěkné oblečení a jiné věci, po kterých toužíte. Nebo si prostě jen odkládat peníze bokem a šetřit.

Lepší sex

Jakmile pověsíte kouření na hřebíček, užijete si i více sexu. Škodlivé látky, které se během kouření do těla dostávají, způsobují horší průtok krve. Muži, kteří přestali kouřit, zaznamenali i lepší erekci, ženy dosahují lepšího orgasmu. Prokázáno bylo také to, že nekuřáci mají několikanásobně větší sexuální apetit.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top