skip to Main Content
Jak na komáry - ilustrační foto

Není snad nic nejnepříjemnějšího, než komár poletující a bzučící kolem vás. Člověk už jen očekává, že si za několik málo minut bude škrábat štípanec. Navíc dokáže člověku otrávit noc. Jestliže se vám nechce běhat po pokoji celý večer s plácačkou, pak se to bez štípanců neobejde. Pokud se jim tedy nebudete bránit a nezaměříte se na prevenci.

Nejde jen o otravné bzučení a svědící štípance, komár přenáší i nebezpečné choroby. To už je určitě důvod, proč zamezit, aby se do domu vůbec dostal. Chránit se může člověk i tehdy, sedí-li v létě venku lehce oděný na zahradě. Odhalená pokožka láká, aby si do vás zapíchnul sosáček a upil trochu vaší krve. Jak se komárů zbavit bude předmětem dnešního článku. Přinášíme pár rad, které se vám mohou hodit.

Náramky proti hmyzu

Nemusíte kolem sebe stříkat nehezky vonící repelent. Zbavit se komárů, mušek, klíšťat a jiného otravného hmyzu dá i díky stylovým náramkům na zápěstí či kotník. Náramek po odbalení působí 10 dnů a je vhodný při jakékoliv činnosti. Ať už si vyrazíte na hory nebo k vodě. Vybrat si můžete i barvi či design.

Repelent na pokožku

Další možností, jak se chránit otravnému hmyzu je repelent, jež natřete na kůži a pro silnější efekt ještě naneste repelent i na oblečení a obuv. Jestliže se chcete v jeden den opalovat, ale i chránit před komáry pak zvolte prvně opalovací krém a jakmile se vstřebá, naneste repelent – případně si vezměte náramek.

Přírodní prostředky

Jestliže vám použití chemie na pokožku nepřipadá jako ideální řešení, použijte přírodní prostředky, které dostanete koupit, případně si je můžete vyrobit sami. Komáry spolehlivě odpuzuje skořicový, ricínový či citronelový olej. Pamatujte však na to, že přírodní repelent vyžaduje častější aplikaci než komerční přípravky.

Ochrana v noci – moskytiéra

Během noci se lze chránit pomocí moskytiéry. Je to vhodné řešení na chalupu a všude tam, kde se komárů vyskytuje přehršel. Před ulehnutím se přesvědčte, že je moskytiéra správně zavěšená a komár nemá nikde skulinku. Musí se dotýkat i podlahy.

Sítě do oken a dveří

Opatřete všechna okna i dveře sítěmi proti hmyzu. Ovšem ani tak nelze zaručit, že se tu a tam nějaký otrava nedostane dovnitř. Proto je vhodné kombinovat sítě a ještě i jinou metodu, jak komáry odpudit. Mohou to být difuzéry do zásuvky, moskytiéra, přírodní repelent, náramek.

Aromatická lampička

Komáři nesnáší některé vůně, jako jsou například eukalypt, levandule, citron. Pak už stačí jen aromatická lampička, čajová svíčka, voda a některý z uvedených olejů. Odpařované aroma vytvoří okruh asi dvou metrů, kterým se komár vyhne obloukem. Lampičku můžete umístit do okna, ke dveřím nebo k posteli.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top