skip to Main Content
Jak na vyšší sebevědomí - ilustrační foto

Nízké sebevědomí trápí spoustu žen. Pokud i vy patříte mezi ně, máme pro vás několik osvědčených tipů, které vám mohou pomoci k vyšší sebedůvěře. Zdravé sebevědomí je důležité v osobní i pracovní rovině. Současná doba je navíc přívětivější k lidem, kteří jsou dravější, a proto je potřeba mít trochu lokty a umět se prosadit.

Neporovnávejte se s ostatními

Mnoho žen má ve zvyku srovnávat se s ostatními v jejich okolí. Pokud si myslíte, že jedna vaše kamarádka je hezčí než vy a druhá je zase chytřejší, velmi snadno propadnete depresi. Pravdou je, že každý člověk je jiný a vy sama máte přednosti, které na vás někdo ocení a které byste především měla vy sama dokázat ocenit. Nemá smysl snažit se někomu vyrovnat a napodobovat ho. Bohužel sociální sítě dnes často budí dojem, že pokud nejste krásná, nemáte dokonalou postavu a perfektní život, je něco špatně.

Pravidelně se smějte

Smích je velmi důležitý pro zdravý život. Navíc s úsměvem jde všechno líp, ať už v práci, ve škole nebo doma. Nalaďte se proto na optimistickou vlnu a optimismus se snažte rozdávat i kolem sebe. Jistě si pak povšimnete, že s vámi lidé jednají mnohem otevřeněji, protože se ve vaší společnosti cítí lépe.

Usmívejte se na své kolegy z práce i nad své nadřízené. Určitě je lepší být za věčného pohodáře než za někoho, kdo se stále mračí. I z vědeckých důvodů je smích prospěšný – zrychluje totiž průtok krve do mozku a podporuje jeho činnost.

Pochvalte se za své úspěchy

Nikdo vás tak dobře nepochválí, jako se pochválíte sama. Naučte se oceňovat své vlastní úspěchy a nebojte se říci si, že jste dobrá, že jste něco v životě dokázala. Může se jednat o splnění náročné zkoušky, o kariérní posun nebo jen o splnění nějakého drobného úkolů. Pokud shodíte pár kilo nebo se zlepšíte v cizím jazyku, všechno to stojí za pochválení.

Starejte se o své tělo

Ačkoliv vám spousta lidí řekne, že na vzhledu nezáleží, není to úplně pravda. Každá žena se chce ve svém těle cítit dobře. Jestliže vás trápí nízké sebevědomí a víte, že částečně je na vině i váš vzhled, neseďte doma v koutě, a snažte se něco změnit. Kromě toho se hýčkejte, relaxujte a dostatečně odpočívejte. Užívejte si čas, který věnujete pouze sama sobě. Vaše rodina by měla pochopit, že občas potřebujete být i sama.

Netrestejte se za chyby

Všichni jsme pouze lidi a každý z nás proto chybuje. Berte však své chyby s rezervou a nestavte na nich celý svůj život. Nedovolte, aby vás chyby vyvedly z rovnováhy. Stejně tak se nestresujte názory lidí z vašeho okolí. Jak prožijete den by měla být pouze vaše volba. Na chyby a omyly se dívejte s nadhledem, zkuste se jim zasmát a napravit je.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top