skip to Main Content
5 tipů na zhubnutí - foto cvičení

Hubnutí je pro mnoho žen stále aktuálním tématem. Hubne se nejen po dlouhé zimě, kdy jste se mohli zahalit do tlustých kabátů a vaše kila navíc nebyla vidět, ale třeba i po porodu nebo po různých stresujících životních obdobích. Navíc i když jste třeba štíhlé postavy, jistě máte nějaké problémové partie, na kterých se vám usazuje tuk a které byste ráda zformovala. Připravili jsme pro vás 5 tipů, pomocí nichž to hravě dokážete.

Jezte tak, aby váš příjem pokryl výdej energie

Dostatečný a vyvážený příjem potravin je velmi důležitý pro hubnutí i formování postavy. Pokud jíte málo, tělo si ukládá tuk do zásoby, zpomaluje se váš metabolismus a vy nehubnete. Když naopak jíte příliš mnoho jídla, tak vzniká přebytek, který tělo opět nevyužije a vy začnete tloustnout.

Je poměrně náročné se v této rovnici zorientovat. Začněte tím, že si jídlo rozdělíte na 5 až 6 porcí denně (snídaně, oběd, večeře, dvě svačiny a případně ještě druhá večeře). Můžete také počítat kalorie a zároveň pozorovat změny na své postavě.

Omezte sacharidy a navyšte bílkoviny

Když chcete hubnout a zároveň nabírat svalovou hmotu, je důležité mít dostatečný příjem bílkovin. Navyšte proto konzumaci masa, mléčných výrobků, vajíček či luštěnin. Naopak se snažte omezit množství ovoce, rýže či těstovin, abyste se udrželi na potřebném energetickém příjmu. Zároveň však udržujte rovnoměrný příjem kvalitních nenasycených mastných kyselin.

Dostatečně pijte

Naše tělo je z velké části tvořené vodou, proto dostatečný pitný režim je naprosto nezbytný pro hubnutí. Pokud pít nebudete, vaše tělo zadrží vodu a budete se pravděpodobně cítit nafoukle. Budete vypadat tlustší, i když máte nízké procento tuku v těle. Denně byste měli vypít alespoň 2,5 litru vody. Samozřejmě konkrétní objem závisí na vaší váze, na počasí a také na aktivitách, kterým se věnujete.

Posilujte

Posilováním můžete vytvarovat problematické partie. Nezhubnete je, ale můžete je posílit. Nevybíráme si totiž, odkud bude naše tělo odbourávat tuk. Posilování je však mocný nástroj, protože vám umožní nabrat svalovou hmotu na rukách, na zadečku i na dalších problémových místech. S vyšším procentem svalové hmoty v těle se vám navíc zrychlí metabolismus a vy budete rychleji spalovat tuky.

Nevynechávejte kardio aktivity

Obzvlášť při hubnutí je kromě posilování důležité zařadit také sportovní aktivity, které trvají déle a při kterých se pohybujete na mírně zvýšené tepové frekvenci. Může jít například o rychlou chůzi, běh, jízdu na kole nebo na kolečkových bruslích.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top