skip to Main Content

V poslední době zvláště v některých oblastech ubývá srážek a deště a jak je známo, pokud voda alespoň část myších děr nevyplaví, neúprosně se nám začnou s podzime stěhovat do domu. Hlodavci nám způsobují spoustu nepříjemností. Jakmile se objeví v domácnosti, mohou způsobit i mnohá zdravotníka rizika, poškozují zdi, oblečení, nábytek, chutnají jím kabely od elektrických spotřebičů, takže hrozí nebezpečí vzniku požáru. Povíme si tedy, jak na myši, o pastičkách a dalších prostředcích na jejich hubení.

Úklid a skladování potravin

Určitě je nutné uklidit z dosahu všechny zdroje lehce přístupných potravin v domě a vhodně je zabezpečit. Myši hledají potravu, proto je nutné přestat je krmit. Ukládejte tedy veškeré potraviny do plastových nebo skleněných nádob a obalů. Vždy se ujistěte, zda mají nádoby těsně přiléhající víčka.

Je třeba udržovat dům uklizený. I spousta drobečků může myši nalákat. Odpadky je třeba dávat do uzavíratelných odpadkových košů. Vyčistěte všechny kouty domova a nenechávejte nikde ani kupy oblečení. Nedávejte myším možnost k uhnízdění.

Uzavřete všechny a to i ty nejmenší otvory. Myši se dovedou protáhnout i neznatelnými škvírami, klidně o velikosti 1 cm. Díry dobře zajistěte pevným kusem kovu, sádry, tmelu, do betonu přimíchejte i střepy.

Přírodní metody

Výborný odpuzovač myší je třeba máta. Její vůně je tak intenzivní pro myši, že ji opravdu nemají rády. Použijte i vonné silice, nakapejte je třeba na vatu do míst, kde by mohly mít myši přístup. Pokud máte možnost, nasaďte si i mátu k domu. Myším také nevoní zkažený citron, , levandule, heřmánek a vratič.

Zkuste sycené nealkoholické nápoje, myši totiž neumí říhat. Myš se napije tekutiny z misky s limonádou, nebude si umět říhnout a to ji zahubí. Připravte také směs ve stejných poměrech ze suché sádry, mouky a k tomu soli. Směs dejte tam, kde se vyskytují myši a dejte poblíž misku s vodou. Po suché směsi se myš napije a myš aktivovaná směs zahubí. Myši také milují čokoládu a proto smíchejte omítku s čokoládovým práškem. Po konzumaci návnady a vody se tato směs šíří uvnitř jejich těla a myš zemře.

Pasti a odpuzovače myší

Nemáte-li domácí mazlíčky použijte otravu proti myším. Jed raději konzultujte s odborníky na deratizaci a hubení hlodavců. Jestliže nechcete všemožně nalézat mrtvoly myší, používejte past na myši v podobě krabice, do které myš vleze, ale nemá šanci dostat se ven z této pasti. Pokud chcete myši pouštět, je třeba to udělat alespoň 1 km od domu, jinak se vám budou nezvaní nájemníci stále vracet. Použít lze i klasickou dřevěnou nebo plastovou sklápěcí pastičku a jako návnada se hodí kus sýra, slaniny, ořechu, čokolády či opečeného chleba.

Jestliže nejste citliví na různé tóny, používejte takzvané zvukové repelenty. Plašič myší dokáže udržet myši mimo dosah vašeho domu a slabé pípání je pro ně velmi nepříjemné. Ultrazvuk se nešíří skrze zdi, musíte mít více plašičů nebo nechat otevřené dveře. Tento ultrazvuk ale vadí všem domácím zvířatům. Máte-li doma kočku nebo psa, může váš dům chránit před nezvanými hosty.

Hodnocení článku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top